Impotencja kobiet

Impotencja jest określeniem schorzenia, które kojarzymy tylko i wyłącznie z mężczyznami. Mało tego, kojarzy się nam z brakiem wzwodu i tym samym z brakiem możliwości odbycia stosunku. Okazuje się jednak, że impotencją mogą być również dotknięte kobiety, z tym, że w ich przypadku przybiera ona trochę inną postać.

Przede wszystkim różnicą jest to, że mimo impotencji kobieta może się kochać. Dlatego też często wiele kobiet cierpiących na impotencję nie zdaje sobie sprawy z tego, że w ogóle na nią cierpi. W ogóle zacznijmy od definicji impotencji u kobiet. Tym mianem określa się wiele zaburzeń związanych ze sferą seksualną kobiet. Jest to zatem obniżenia libida, czyli pożądania. Impotencją jest również brak orgazmu. Impotencją mogą być również takie dolegliwości jak suchość pochwy czy też odczuwanie bólu podczas stosunku. Jednakże te objawy i zaburzenia jednocześnie muszą utrzymywać się dłuższy okres czasu. Szacuje się, że około czterdzieści procent kobiet cierpi na różnego rodzaju zaburzenia natury seksualnej. Problem zatem nie jest prosty i widać, że ma dużą skalę. Należy zatem rozłożyć ten problem na czynniki pierwsze i zastanowić się jak uświadomić kobietom, że mogą mieć satysfakcjonujące życie seksualne. Wiele kobiet w ogóle nie walczy o lepsze życie seksualne. Nie zdają sobie sprawy z tego, że może być one bardzo przyjemne i nie musi wcale być związane z bólem. Należy jednak w pierwszej kolejności poszukać przyczyn takiego stanu rzeczy. Być może kobieta była molestowana seksualnie, być może poprzedni partner był dla niej mało delikatny, nie dbał o jej przyjemność a wyłącznie o swoją. Przyczyn impotencji u kobiet może być bardzo wiele, również należy tu zaliczyć zbyt rygorystyczne wychowanie, brak świadomości własnej seksualności. Kobietom bardzo często wmawia się, że ich seksualność jest grzeszna. Wielu rodziców wychowuje swoje córki w przeświadczeniu, że nie wolno im mówić na głos o swoich pragnieniach. W związku z tym dorosłe już kobiety są nieśmiałe w łóżku, nie przejawiają inicjatywy, nie walczą o zaspokojenie swoich potrzeb seksualnych. Co jeszcze gorsze brak orgazmu nie traktują jako problem.

Problem impotencji kobiet równie złożony i trudny co u mężczyzn. Jest jednak zasadnicza różnica. Mężczyźni wiedzą, że impotencja nie jest niczym normalnym, ale boją się zgłosić do lekarza po pomoc. Kobiety natomiast nie starają się leczyć swojej impotencji bo w ogóle nie uważają jej za coś nienormalnego. Wręcz przeciwnie, uznają ją za pewnego rodzaju naturalny stan rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *