Sposoby na przedwczesny wytrysk

Przedwczesny wytrysk to problem blisko jednej trzeciej dorosłych, aktywnych seksualnie mężczyzn na całym świecie. Na szczęście istnieją sposoby na rozwiązanie tego problemu. Co więcej – szacuje się, że skuteczność leczenia przedwczesnego wytrysku to ponad 90%!

W celu diagnozy problemu z ejakulacją i określenia jego przyczyn należy zgłosić się do specjalisty seksuologa. Przeprowadzi on dokładny wywiad medyczny, na podstawie którego określi odpowiedni dla pacjenta sposób leczenia przedwczesnego wytrysku. W niektórych sytuacjach lekarz przepisuje specjalne farmaceutyki na receptę. Należy je przyjmować w dawkach określonych przez lekarza, ponieważ są to silne leki z grupy antydepresantów i mogą powodować skutki uboczne.

Leki na przedwczesny wytrysk to również tabletki dostępne bez recepty, oparte wyłącznie na składnikach naturalnego pochodzenia. Są one bezpieczne dla zdrowia, nie prowadzą do uzależnienia i nie wykazują działań niepożądanych.

Jeśli przedwczesny wytrysk wynika z nadwrażliwości żołędzi penisa, można zastosować prezerwatywy przedłużające stosunek, które są pokryte środkiem częściowo znieczulającym, lub kremy i żele o takim samym działaniu.

Można również zastosować odpowiednie ćwiczenia, opracowane specjalnie z myślą o eliminowaniu problemu z przedwczesną ejakulacją. Kluczem do sukcesu jest w tym przypadku systematyczność i konsekwencja w ich wykonywaniu. Są to techniki wstrzymywania wytrysku przez zaprzestanie stymulacji w momencie skurczu, ćwiczenia mięśni Kegla czy zaciskanie penisa. Ważne jest przy tym, że nie wolno całkowicie zablokować wytrysku – tzn. nie dopuścić do jego wystąpienia. Po zaprzestaniu stymulacji należy do niej powrócić, gdy napięcie seksualne częściowo ustanie. Całkowite wstrzymanie wytrysku może być bowiem niekorzystne dla zdrowia.

Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk pozwalają po pewnym czasie odzyskać całkowitą kontrolę nad ejakulacją. Pierwsze efekty pojawiają się po dwóch – trzech tygodniach ćwiczeń, jednak na trwały efekt należy poczekać nawet kilka miesięcy.

Odzyskanie kontroli nad wytryskiem oraz osiągnięcie wysokiej świadomości swojego organizmu ułatwiają ćwiczenia relaksacyjne, czyli odpowiednie oddychanie przeponowe. Natomiast czynnikiem, który utrudnia kontrolowanie ejakulacji, jest częściowe zaburzenie świadomości, spowodowane używaniem alkoholu lub narkotyków.

One thought on “Sposoby na przedwczesny wytrysk”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *