Priapizm

Choroba penisa znana jako priapizm jest ciężką dolegliwością i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Priapizm jest stanem, w którym erekcja penisa nie ustępuje po zakończeniu stosunku lub stymulacji. Jeżeli po czterech godzinach od zakończenia współżycia wzwód penis nie ustąpił należy zgłosić się do lekarza.

Przyczyną priapizmu mogą być różne dolegliwości. Często mężczyźni z chorobami wpływającymi na krew, takimi jak na przykład anemia sierpowata, cierpią na priapizm. Również uszkodzenia rdzenia kręgowego mogą stać się przyczyną priapizmu. Najczęstszą przyczyną utrzymującej się erekcji mimo zakończenia stymulacji są leki występujące u mężczyzn chorujących na dysfunkcje związane z potencją.Poza lekami stosowanymi do leczenia impotencji, również leki przeciwdepresyjne, przeciwpsychotyczne i przeciwzakrzepowe mogą wpływać na wystąpienie priapizmu.

Choroba może powodować powstawanie zakrzepów krwi w prąciu i prowadzić do trwałych zaburzeń erekcji jeśli nie zostanie podjęte leczenie. W skrajnych przypadkach brak leczenie i powikłania mogą doprowadzić do konieczności amputacji prącia. Procedura leczenia priapizmu polega na znieczuleniu miejscowym i odsysaniu krwi z prącia.

Jeśli pacjent zażywa leki na zaburzenia erekcji i wzwód trwa dłużej niż cztery godziny po stosunku, należy natychmiast zgłosić się do lekarza urologa w celu uniknięcia ewentualnych powikłań priapizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *