Złamany penis

Prawdopodobnie wielokrotnie zadawałeś sobie pytanie czy można złamać penisa skoro nie zawiera żadnych kości. Niestety prącie można złamać. Co roku raportowanych jest około 1500 złamań penisa. Jeżeli złamałeś penisa będziesz o tym wiedział, ból jest bardzo silny i niemożliwy do zignorowania.

anatomia pracia
Rysunek. Penis zbudowany jest z ciała jamistego, które podczas erekcji wypełniają się krwią i powodują wzwód. Złamanie penisa to nic innego jak przerwanie wiązadeł, ciała jamistego.

Złamanie prącia zwykle następuje podczas stosunku płciowego, wtedy kiedy erekcja jest maksymalna i wiązadła, oraz skóra prącia są maksymalnie naprężone. Silne uderzenie w takim momencie może spowodować obrażenia. Złamania występują najczęściej kiedy kobieta jest na Tobie a penis wypada z pochwy i zostaje przygnieciony ciężarem partnerki.

Złamanie usłyszysz i przede wszystkim poczujesz. Objawia się bardzo silnym bólem i wymaga natychmiastowej ingerencji lekarza. Nieleczone złamanie penisa może prowadzić do licznych dysfunkcji, powikłań i trwałych zaburzeń erekcji. W przypadku wystąpienia złamania prącia należy niezwłocznie udać się do kliniki w celu uzyskania specjalistycznej pomocy.

Mimo, że możliwe jest złamanie penisa to nie można go przerwać. Podczas złamania skóra prącia nie zostaje najczęściej uszkodzona, uszkodzone, przerwane są jedynie wewnętrzne wiązadła. Interwencja lekarza w postaci zabiegu chirurgicznego i trochę czasu na odpoczynek pozwalają wrócić do sprawności. Operacje niemal wszystkich przypadkach kończą się powodzeniem i pozwalają wrócić do pełnej sprawności seksualnej w ciągu kilku tygodni od zakończenia leczenia.

Nie ma sposobów aby zapobiegać czy uniknąć złamania penisa, chyba, że chcesz ograniczyć kontakty seksualne. Przypadki złamania penisa są niezwykle rzadkie i w przypadku wystąpienia należy poddać się opiece doświadczonemu lekarzowi specjaliście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *