Penis przy pracy

Penis jest cudem bioinżynierii, ma zdolność przybierania różnych rozmiarów i kształtów, może występować w stanie wzwodu i spoczynku, wydalać mocz i wydzielać nasienie, dawać zaspokojenie seksualne właścicielowi i partnerce. Żaden inny organ nie został tak sprytnie i wszechstronnie zaprojektowany.

Jak funkcjonuje penis?

Znakomita budowa penisa jest widoczna na pierwszy rzut oka. Skóra penisa jest elastyczna, cienka, nieowłosiona, co w stanie wzwodu powoduje maksymalne podniecenie i wrażliwość. Podskórne tkanki zawierają wyjątkowe dla penisa receptory. Pewien neurolog stwierdził, że przepływ nerwowy z penisa do mózgu, może zwiększyć zdolność mózgu do wywoływania reakcji nerwowych.

Cewka moczowa biegnie od czubka penisa do moszny, przez układ produkujący nasienie i spermę oraz przez gąbczaste tkanki o nazwie corpus spongiosum. Istota gąbczasta znajduje się pod copora cavernosa a całość okryta jest elastyczną membraną o nazwie: tunica albuginea. Istota gąbczasta jest mocna, ale nie rozciągliwa, co powoduję, że penis narażony jest na urazy podczas seksu: „pęknięcie” prącia to rzeczywiście rozerwanie tunica albuginea.

W penisie występuje kilka mięśni, żaden z nich nie przypomina tych odpowiedzialnych za wysiłek fizyczny. Są to mięśnie gładkie, których zadaniem jest kurczenie się i rozkurczanie wokół naczyń krwionośnych zaopatrujących w corpora cavernosa, tym samym umożliwiając erekcję, a następnie spoczynek.

Wytrysk powstaje w nasieniu, jednak orgazm jest czynnością mózgu. Zwykle traktuje się je jako nierozłączne procesy, jednak w rzeczywistości są one rozłączne i powstają niezależnie od siebie. Kiedy pobudzany jest penis, czy to przez masturbację, czy też współżycie, mózg otrzymuje impulsy, które zapoczątkowują orgazm. W tym samym czasie płynie impuls nerwowy, który pobudza odpowiednie części penisa do działania, sperma przedostaje się do podstawy członka, a następnie przy pomocy mięśnia cewnikowego, z mocą wydzielana jest na zewnątrz.

Dokładny opis mechanizmu erekcji znajduje się na stronie, w skrócie, co się dzieje: w stanie spoczynku, mięśnie gładkie znajdujące się w penisie są skurczone, więc przepływ krwi jest ograniczony. Podczas pobudzenia mięśnie gładkie się rozkurczają, pozwalając na wzmożoną działalność tętniczek doprowadzających krew do istoty gąbczastej. Jednocześnie zablokowywane są żyłki, które odprowadzają krew z penisa. Oznacza to, że krew dopływa w zwiększonej ilości nie mogąc się tak łatwo wydostać, wskutek czego narząd staje się nabrzmiały.

Kiedy pobudzenie mija, mięśnie gładkie ponownie się kurczą, tym razem blokując dopływ krwi. Penis przestaje być nabrzmiały, żyły mogą naturalnie funkcjonować ze wzmożoną mocą odprowadzając krew. Erekcja dobiega końca i penis wraca do normalnych rozmiarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *