Penis w modzie

Moda, które otoczyła penisa przez lata w znacznej mierze odzwierciedla sposób, w jaki społeczeństwo widziało męską siłę. W Starożytnej Grecji, w społeczeństwie, w którym myślę, że mam racje tak twierdząc, mężczyźni przeważnie trzymali władzę, nie było w żadnym wypadku obscenicznym pokazać penisa – w rzeczy samej wielu mężczyzn chodziło nago – ale uważano za obraźliwe jeśli żołądź była na wierzchu. By upewnić się, że nie było żadnego przypadkowego pokazania, mężczyźni ściągali napletki i zawiązywali je skórzanym sznurkiem. To akcesorium zwane było kynodesme. (Więcej przeczytaj o nim tutaj.) Niektórzy autorzy uważają, że sznurek ten następnie przywiązywany był do nogi mężczyzny, żeby penis nie obijał się w trakcie chodzenia.
W Średniowieczu, całość męskich genitaliów okryta była w mieszku, kieszeni z materiału, często jaskrawo kolorowanej, które pełniła również funkcję sakiewki na małe przedmioty i cukierki. Mimo, że sugerowano, że obecność mieszka miała zwiększyć widoczność genitaliów, coś na wzór piór męskiego pawia do pokazu seksualnego, inną intrygującą możliwością jest to, że mieszek miał w rzeczywistości chronić drogie materiały męskiego płaszcza i bryczesów przed plamami z opartych na rtęci maści na syfilis. (Być może wskazuje to na fakt, że nie potrafimy tak dobrze pojąć ozdób penisa w tych czasach, jak nam się wydaje, inna teoria mówi, że mieszek był po prostu stylizowaną wersją zbrojnej ochrony ubieranej przez walczących rycerzy tamtych czasów.)
Wiele mieszków było pozostałościami pochew na penisa noszonych przez członków przed-piśmiennych społeczeństw nawet dzisiaj, ukształtowanych jak erekcja i znacząco polepszająca widoczny rozmiar i kształt powiększonego penisa. Z pewnością mężczyźni musieli czuć się silniejszymi, chodząc sobie z wielką bulwą wystającą im z przodu przez cały czas: a Maggie Paley, w The Book Of The Penis, dokonuje zabawnej sugestii, że mężczyźni mogli konkurować, który ma większy i ładniejszy. Mieszek, rzecz jasna, nie penis!
Być może archetypiczna część ubioru na penisa to pochwa na penisa. Nawet obecnie noszona przez mężczyzn w pewnych przed-piśmiennych społeczeństwach, pochwa na penisa różni się rozmiarami i dekoracjami, czasem oznaczając status mężczyzny i pozycję w jego społeczeństwie. W takich przypadkach, wydaje się, że im bardziej do góry (i przez to we „wzwodzie”) noszona jest pochwa – przywiązana jest sznurkiem wokół karku lub pachami – tym wyższy status w społeczeństwie. Co dziwne dla nas, status determinowany jest nie przez rozmiar penisa, ale przez kąt erekcji: jako, że w oczach ludzi Zachodu, przynajmniej o ile operatorzy programów powiększania penisów mogą coś zrobić, większy oznacza bardziej „silny”!
Więcej przeczytać o pochwach na penisa można tutaj, lub szukając phallocrypt w Google. Wyszukiwanie obrazów Google na którykolwiek z terminów „pochwa penisa” lub „phallocrypt” jest naprawdę bardzo odkrywcze!
Dość interesująco, pochwy penisa niekoniecznie są wygodnym ubiorem. Jeśli pasują luźno, mogą odpaść; jeśli są dopasowane, mogą powstrzymać noszącego ją mężczyznę od przyjemnej erekcji. Więc jaką pełnią rolę? Dekoracje, z pewnością; by pokazać status, możliwe, jak wspomniano powyżej; by ściągnąć uwagę na penisa mężczyzny, z pewnością (jakby nie patrzeć, który mężczyzna jest obojętny wobec własnego penisa?). Ale mimo, że wszystkie te wyjaśnienia wydają się być sensowne, co wydaje się mieć najwięcej sensu to prosta sugestia, że mężczyźni lubią by im przypominano o tym, że są mężczyznami, że mają penisa, że mogą dostać wzwodu, i że ta erekcja jest bardzo dosłownym symbolem męskiej potencji, jego zdolności do wypełnienia jego biologicznej funkcji jako zapładniacza kobiet i ojca dziecka.
Jako, że penis był obiektem takiej adoracji i dekoracji w ostatnich latach, może nie wydać się niespodzianką dowiedzieć się, że japońskie społeczeństwo sformalizowało rytuały upiększania penisa w grze ubierania zwanej kokigami – z grubsza, „pakowanie penisa”. By to lepiej zrozumieć, pomyśl o origami – wykonywanie papierowych rzeźb pospolitych przedmiotów, tak? Teraz pomyśl o wykonywaniu papierowych rzeźb twojego penisa, a następnie ubieranie go jak ptak, albo zwierzę, lub obiekt, czy cokolwiek innego, a następnie odrobina fantazji ze swoją kochanką, w której przybierasz cechy tego określonego zwierzęcia. Tutaj możesz poczytać o wszystkim związanym z interesującą małą szaradą ubierania penisa.
Jak można się spodziewać, inne społeczeństwa miały wiele symboli penisa w swojej modzie przez te wszystkie lata. W piętnastym wieku społeczeństwo Europejskie upajało się modą poulaines, butami z ekstrawagancko wydłużonymi palcami: odbicie, być może, wierzenia, że rozmiar penisa i wielkość stopy były ściśle powiązane. Wydaje się to być zrodzone z faktu, że palce poulaines były często wypchane trocinami tak, żeby stały do góry – raczej, jak już pewnie zgadłeś, jak erekcja – a później przyozdobione tak, by wyglądały raczej ładnie kolorowo. Po raz kolejny, im wyższa twoja pozycja w społeczeństwie, tym dłuższe twoje poulaines!
Ostatnie słowo na temat mody penisa – pytanie dnia dzisiejszego „ubierania się na lewo” (lub na prawo). W dniach, kiedy mężczyźni by indywidualnie dopasowywani do garniturów robionych przez profesjonalnych krawców, pytanie „Czy nosi Pan w prawo czy w lewo?” było dyskretnym sposobem ustalania, czy męski penis naturalnie zwisał w prawo czy lewo. W ten sposób, krawiec wiedział, w którą stronę ciąć materiał dla najlepszego dopasowania! Ale nadejście masowego marketingu ubrań raczej ograniczyło lub wyeliminowało powagę tego pytania dla większości mężczyzn: teraz pozostawieni jesteśmy z problemem czy nasze jeansy powiększają czy pomniejszają wygląd naszego penisa i jąder (naszej „paczki”).
W niektórych krajach (na myśl przychodzą Włochy), mężczyzna, który chce by o nim myślano jak o ogierze, czy tęgim, będzie nosił spodnie tak ciasne, że będą podkreślać kształt jego penisa i jaj, być może nawet zostawiając jego penisa w pozycji „do góry” w spodniach, ściśle przyciśniętego przez materiał, tak, żeby każda potencjalna partnerka mogła dokładnie zobaczyć rozmiar i kształt jego penisa, przed podjęciem decyzji, czy wejść z nim w jakieś miłosne przygody. Po zobaczeniu ewidentnego pokazu seksualnego (w Rzymie), zacząłem się zastanawiać co dzieje się takiemu nieszczęsnemu facetowi z przedwczesną erekcją w spodniach w trakcie noszenia takiego stroju…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *