Impotencja u młodych mężczyzn

Kiedy słyszymy określenie impotencja widzimy starszego mężczyznę. Zazwyczaj nie zadajemy sobie trudu by zbadać kogo mogą dotyczyć te problemy czy też jakie są czynniki wywołujące impotencję. Na pewno jednak nie identyfikujemy młodych, zdrowych mężczyzn z tym problemem. W końcu to młodzi mężczyźni uznawani są za najbardziej aktywnych seksualnie. Nikt raczej nie myśli, że taki mężczyzna może mieć problemy z erekcją. Jednak rzeczywistość jest zupełnie inna.

Oczywiście impotencja częściej dotyka mężczyzn po pięćdziesiątym roku życia, ale również młodzi na nią cierpią. W przypadku młodych mężczyzn problem jest o wiele bardziej złożony. Jeżeli impotencję wywołują choroby typu cukrzyca czy też choroby serca albo przyjmowanie leków nie ma w zasadzie problemów z jej wyleczeniem. Każdy lekarz łatwo zidentyfikuję tę przyczynę i z powrotem taki mężczyzna może czerpać radość z seksu. Jednakże częściej w przypadku młodych mężczyzn górę biorą czynniki natury psychicznej. W takim przypadku to schorzenia jest znacznie bardziej skomplikowane. Przede wszystkim właśnie dlatego, że nikt by takiego młodego mężczyznę o impotencję nie podejrzewał. Prawdopodobnie środowisko, w którym taki mężczyzna żyje wyśmiałoby jego problem co spowodowałoby dodatkowo pogorszenie jego stanu. Musimy sobie uświadomić, że dla młodego mężczyzny jego możliwości seksualne, sprawność itp. są niezwykle ważne. Nie ma nic gorszego niż niemożność współżycia z kobietą mimo podniecenia. Kiedy taki mężczyzna ma stałą partnerkę to zapewne może liczyć na wsparcie i zrozumienie. Gorzej kiedy taka sytuacja przydarzy mu się z przypadkową kobietą, która miała być jednorazową przygodą. Jest to według mężczyzn sprawdzian męskości. W przypadku impotencji ten sprawdzian wypada kiepsko, w związku z tym taki mężczyzna pogarsza swoją sytuację ciągłym dręczeniem się i rozpamiętywaniem tej porażki. Dlatego też pod tym względem czynniki natury psychologicznej znacznie trudniej wyeliminować. Poza tym dochodzą trudne warunki życia, ciągły wyścig szczurów, nieustanny stres. Te czynniki w bardzo dużym stopniu dotyczą właśnie młodych mężczyzn, którzy przecież powinni być u szczytu swoich możliwości seksualnych.

Dlatego też należy zerwać ze stereotypem staruszka, który chciałby jeszcze się kochać, ale z przyczyn naturalnych, czyli starości już nie może. Impotencja jest schorzeniem. Wywołują ją pewne czynniki, w tym przypadku dość złożone. Należy je eliminować i tą impotencję leczyć. Nie powinna być ona tematem tabu bo tylko z tego powodu impotencja jest nadal źle postrzegana. Brak wiedzy na temat jej przyczyn i sposobów leczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *