Impotencja u mężczyzn

Impotencja jest niczym innym jak niemożnością odbycia stosunku seksualnego z powodu braku erekcji u mężczyzn mimo podniecenia. Jest to problem dość skomplikowany. Przede wszystkim dlatego, że dotyka sfery życia seksualnego, która dla mężczyzn jest niezwykle istotna. Poza tym impotencja u mężczyzn ma wiele przyczyn, które często w żaden sposób nie są powiązane ze sobą, a więc wymaga wielopoziomowego podejścia do pacjenta.

Należy zaznaczyć, że mężczyźni bardzo rzadko pojawiają się w gabinecie lekarskim skarżąc się na problemy łóżkowe. Jest to problem bardzo dla nich wstydliwy i krępujący. Myślą, że skoro nie mogą zaspokoić swojej kobiety w łóżku to z nimi jest coś nie tak. Obniża się w takim momencie samoocena mężczyzny. Dlatego zwykle rodzi to szereg kolejnych problemów, już natury nie czysto fizjologicznej, ile natury psychicznej. Taki mężczyzna czuje się niewartościowy, niespełniony, niemęski. Dlatego tak ważne jest żeby partnerka w tym momencie okazała wyrozumiałość i wspierała swojego mężczyznę.

Impotencja wbrew stereotypom nie jest problemem tylko i wyłącznie starszych panów. Często w jakimś stopniu dotyka również młodych, zdrowych i wysportowanych mężczyzn. Jednakże w takich przypadkach jest to zwykle przejściowe. Wiele czynników składa się na tego typu problemy. Przede wszystkim należy tu poruszyć problem bardzo istotny, a mianowicie bardzo wygórowane oczekiwania wobec siebie w tej materii. Mężczyzna okazuje swoją męskość, wartość właśnie w łóżku. Kiedy coś zaczyna szwankować pojawia się efekt błędnego koła. Trudno wyjść z tej trudnej sytuacji i objawy się tylko nasilają. Stres jest zatem jednym z czynników, które mogą przyczynić się do powstania impotencji u mężczyzn. Stres towarzyszy nam niestety na co dzień. Praca, która wymaga od nas wiele wysiłku i zaangażowania, obowiązki domowe, które często ciężko nam pogodzić z życiem zawodowym czy też problemy finansowe, niespłacone kredyty mogą przyczynić się do tego typu problemów.

Poza tym kolejną grupę czynników stanowią nałogi, typu palenie papierosów czy też picie alkoholu. Mężczyźni często korzystają z tych używek, toteż często mają niestety do czynienia z impotencją. Papierosy mogą w przypadku długotrwałego i intensywnego palenia doprowadzić do impotencji. Niestety dla wielu mężczyzn nie jest to dostateczna przestroga. Uważają, że ten problem ich nie dotyczy, że tylko starsi panowie cierpią na impotencję. Rzeczywistość okazuje się jednak nieco inna. Należy zatem dbać o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Cieszyć się życiem i również seksem, który dla mężczyzn jest bardzo istotną sferą życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *