Zabieg chirurgiczny

Chirurgiczne powiększanie penisa zakłada dwa typy procedur chirurgicznych, mających na celu powiększenie penisa. Pierwszą stosuje się do powiększania obwodu penisa, drugą – długości. Zazwyczaj pacjent poddawany chirurgicznemu powiększaniu penisa decyduje się na obie operacje, przeprowadzone jednocześnie. Zwiększenie obwodu penisa po zabiegu chirurgicznym polega na przeszczepieniu wokół niego komórek tłuszczowych. Ten zabieg nosi nazwę pogrubiania penisa, umożliwia zwiększenie obwodu penisa od 2,5 do ponad 7 cm. Jedną z możliwych wad takiego zabiegu jest możliwe uczucie miękkości przeszczepionej tkanki, podobnie do kobiecych piersi. Ponadto efekty zabiegu mogą często zniknąć, gdy przeczepione komórki tłuszczowe zostaną wchłonięte przez organizm. Czasem zdarza się, że wchłanianie następuje nierównomiernie i penis wygląda grudkowato.

Zabieg wydłużający penisa różni się od zabiegu pogrubiającego. Tkanka penisa, która wypełnia się krwią podczas erekcji to ciała jamiste. W niektórych przypadkach zdarza się, że połowa tej tkanki jest „ukryta” wewnątrz ciała. Chirurgiczny zabieg wydłużający penisa polega na „odkryciu” tej schowanej części i wydobyciu jej na zewnątrz ciała. Ten typ zabiegu umożliwia zwiększenie rozmiaru penisa w stanie spoczynku, ale długość nie zwiększa się znacząco w trakcie erekcji.

Chirurgiczne operacje penisa rozwinęły się znacznie od czasów, gdy chirurdzy nie podejmowali się przeprowadzania tego typu zabiegów z uwagi na towarzyszące im ryzyko. Kandydaci do takiego zabiegu powinni jednak zasięgnąć opinii lekarskiej przed konsultacja z chirurgiem oferującym taki zabieg.

One thought on “Zabieg chirurgiczny”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *