Odwrócenie wazektomii

Odwracanie wazektomii jest możliwe, niestety nie zawsze jest skuteczne. Odwracanie wazektomii tylko w 60% przypadków kończy się sukcesem. Decydując się na wazektomię należy liczyć się z tym, że zabieg może być permanentny i odwrócenie jego skutków nie będzie możliwe.

Wazektomia jest jednym z najbardziej popularnych form kontroli urodzeń i zdecydowanie najbardziej efektywnym. Wazektomia jest prostą procedurą, w której nasieniowody (zobacz: anatomia penisa), które dostarczają spermę są zaszywane, tak aby nasienie nie zawiera plemników. Wazektomię zazwyczaj można zrobić w gabinecie lekarskim lub w klinice i cały zabieg nie trwa dłużej niż 30 minut. Zabieg odbywa się przy znieczuleniu miejscowym, dlatego będziesz przez ten czas przytomny. Znieczulenie zostaje wstrzyknięte w okolicę moszny i nasieniowodów. Dyskomfort podczas wstrzykiwania leku znieczulającego nie trwa dłużej niż kilak sekund po czym cały zabieg jest bezbolesny. Już następnego dnia po zabiegu będziesz miał możliwość poruszania się w sposób umiarkowany. Należy pamiętać żeby w czasie kilku dni od operacji nie uciskać i nie doprowadzić do urazu moszny. Powrót do pracy możliwy jest już po kilku dniach. Lekarz prowadzący zabieg z całą pewnością udzieli Ci stosownych instrukcji.

Zabieg odwrócenia wazektomii jest często rozważany przez mężczyzn, którzy powtórnie się wiążą i nowa partnerka chce mieć dzieci. W Stanach Zjednoczonych ponad 50 procent małżeństw kończy się rozwodem. Dodatkowo, mężczyźni na całym świecie mają tendencję do zawierania małżeństw z młodszymi kobietami, ponieważ w naturze jest kontynuacja populacji. Wielu mężczyzn, którzy przeszli zabieg wazektomii z pierwszą partnerką, decyduje się na jego odwrócenie przy kolejnej.

Oprócz wysokiego stopnia niepowodzeń takiego zabiegu należy pamiętać, że odwrócenie wazektomii jest również bardzo kosztowne. Biorąc pod uwagę statystyki i brak gwarancji sukcesu, zabieg odwrócenia wazektomii może być bardzo kosztowny i nie przynieść pożądanych efektów.

Przed poddaniem się wazektomii, upewnij się, że nie chcesz mieć dzieci. Jeśli masz pewność, że decyzja którą podejmujesz jest ostateczna, to będziesz bardzo zadowolony z tej metody antykoncepcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *