Mierzenie penisa

Wiadomo, że przy każdym pomiarze zdarzają się błędy, poniższy artykuł daje praktyczne wskazówki jak zmierzyć długość i obwód penisa w prawidłowy sposób. Zanim przystąpisz do działania weź pod uwagę to, że – podobnie jak w przypadku pomiaru wzrostu – mierzenie penisa w różnych warunkach może dać różniące się od siebie wyniki. Czynnikami wpływającymi na wyniki pomiaru są:

  • pora dnia
  • temperatura pomieszczenia/otoczenia
  • stopień erekcji/spoczynku penisa
  • poziom aktywności seksualnej
  • czas od ostatniego wysiłku fizycznego
  • stosowane przyrządy pomiarowe

Ze względu na opisane powyżej czynniki najbardziej adekwatne wydaje się wykonanie pomiarów o różnych porach dnia, a następnie obliczenie wartości średniej przez ich zsumowanie i podzielenie przez ilość wykonanych pomiarów. Przy wykonywaniu pomiarów penisa w spoczynku warto zapewnić sobie spokój i wstrzymać się od myślenia o erotyce, ponieważ może to wpłynąć na wynik badania. Mierząc penisa w czasie wzwodu należy wybrać moment, w którym osiągnięta erekcja jest w miarę stabilna, a podniecenie utrzymuje się na stałym poziomie, ponieważ w przeciwnym razie można otrzymać pomiar z niedomiarem.

Pomiar długości prącia podczas wzwodu od kości łonowej
Opiera się na zmierzeniu długości od wzgórka łonowego do szczytu odsłoniętej żołędzi, narzędzie pomiarowe przykłada się do grzbietowej strony penisa (od góry). Obwód penisa należy mierzyć w jego najgrubszej części penisa, podczas stabilnej erekcji. W przypadku obu pomiarów korzystne jest korzystanie z miary krawieckiej, ponieważ jest ona stosunkowo szeroka, co zapewnia stabilność pomiaru, a jej grubość nie wpływa istotnie na jego wynik. Do pomiarów można także zastosować sznurek/taśmę i linijkę, której używa się do zmierzenia oznaczeń zaznaczonych początkowo na sznurku czy taśmie.

Jak zmierzyć penisa w czasie wzwodu?
1. Doprowadź penisa do względnie stabilnej erekcji. Pamiętaj, aby nie mierzyć się w pomieszczeniach, w których panuje przeciąg.
2. Przyłóż początek miary krawieckiej lub linijki do punktu styku nasady penisa i kości łonowej po stronie grzbietowej prącia (od góry).
3. Zmierz jego długość aż do szczytu żołędzi.
4. Odczytaj i zapisz pomiar.

Mierzenie długości rozciągniętego penisa w stanie spoczynku od kości łonowej
1. Upewnij się, że twój penis jest w stanie spoczynku.
2. Przyłóż początek linijki w punkcie styku nasady penisa i kości łonowej z boku penisa.
3. Rozciągnij penisa wzdłuż linijki.
4. Odczytaj pomiar przy szczycie żołędzi penisa.

Długość w stanie spoczynku
1. Upewnij się, że twój penis jest w stanie spoczynku.
2. Przyłóż linijkę do skóry podbrzusza, u nasady penisa i zmierz długość do jego szczytu bez przyciskania linijki.
3. Odczytaj pomiar przy szczycie prącia.

Obwód penisa w stanie erekcji
Warto wiedzieć, że tylko sama długość świadczy o rozmiarze penisa. Kształt, szerokość, wielkość obwodu, czy też grubość prącia także mają wielkie znaczenie dla funkcji seksualnych – kontakt ze ścianami pochwy następuje w większym stopniu poprzez powierzchnie boczne penisa, niż przez samą żołądź. Właśnie dlatego obwód prącia ma tak istotne znaczenie. Zazwyczaj spotyka się mężczyzn posiadających albo dłuższego, ale cieńszego penisa, albo właścicieli krótszych prąci o większej średnicy. Jeśli chcesz obiektywnie porównać obwód swojego penisa ze statystykami, zastosuj się do poniższej instrukcji pomiarowej i odczytaj wielkość swojego obwodu (przebiegającego wokół najgrubszej części członka). Pamiętaj, aby nie mierzyć się w pomieszczeniach, w których panuje przeciąg.

1. Doprowadź penisa do względnie stabilnej erekcji.
2. Przyłóż koniec centymetra lub taśmy w najszerzej części penisa i owiń jeden raz wokół niej. Pamiętaj o dokładnym ułożeniu centymetra/taśmy. Zaznacz miejsce, w którym metr się zetknie.
3. Jeśli do pomiaru zastosowałeś taśmę lub sznurek przyłóż go do linijki. Odczytaj pomiar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *