Rozmiar penisa w stanie erekcji i w stanie spoczynku

Rozmiar penisa jest istotną kwestią dla każdego mężczyzny. Jeśli postrzegają siebie jako posiadaczy małych penisów, wówczas mogą sądzić, że nie są dość męscy albo nie potrafią zaspokoić partnerki. Oczywiście tego typu niejasności stanowią rację bytu witryn takich, jak ta. Wpłynęły również na rozwój rynku produktów związanych z powiększaniem penisa.

Mierzenie penisa

Dobrze więc, zakładamy, że chcesz wiedzieć, jak duży jest twój, abyś mógł go porównać ze średnią. Jak więc zabierzesz się do zmierzenia go?

Są pewne problemy ze standaryzacją pomiaru, ale trudności można łatwo przezwyciężyć. Po pierwsze twój penis musi być w stanie pełnej erekcji, abyś mógł zmierzyć jego długość i obwód. Metody naukowe zakładają wywołanie sztucznej erekcji lub też pomiar rozciągniętego penisa w stanie spoczynku, ale ta druga metoda nie jest zbyt rzetelna. Najlepszym sposobem jest doprowadzenie się do pełnej erekcji, a następnie zmierzenie metrem krawieckim lub miarką długości wzdłuż górnej części penisa. Niestety, dostarczane przez samych badanych wartości są często nierzetelne, toteż niewiele badań opartych na ankietach wypełnianych przez badanych i pomiarach w domu, można odnieść do faktycznego stanu wymiarów populacji.

Długość penisa

Długość penisa mierzy się od podstawy do czubka po górnej powierzchni, dociskując lekko koniec marki do podbrzusza. Pomiar wykonywany po spodniej stronie penisa jest mniej wiarygodny.

Obwód penisa

Obwód, czyli grubość penisa, mierzy się wokół najszerszej części trzonu.

Badania nad rozmiarem penisa

Niestety żadne badania, bazujące nad danymi dostarczanymi przez mężczyzn, którzy sami mierzą swoje penisy, nie są rzetelne i zawierają znaczny margines oszustwa. Wiemy, że studia opierające się o pomiar własny zawsze wykazują dłuższe i grubsze wartości, niż jeśli pomiarów dokonują niezależni eksperci.

Badania przeprowadzone we wrześniu 1996 roku przez „Journal of Urology” wykazały, że średnia długość penisa w stanie erekcji wyniosła 12,9 cm, zaś inne, przeprowadzone w grudniu 2000 roku przez „International Journal of Impotence Research” wykazały, że średnia ta wynosi 13,6 cm. Znane badania autorstwa LifeStyles Condoms z roku 2001 wykazały, że średnia długośc wynosi 15 cm. W badaniach opartych o pomiary wykonywane przez samych badanych średnia długości penisa wynosi powyżej 15,2 cm.

Obwód w stanie erekcji

Podobne tendencje wykazują raporty na temat obwodu penisów w stanie erekcji u dorosłych mężczyzn. Ponownie badania oparte o pomiar własny wykazują wyższe wartości, niż w przypadku badań, w których pomiary przeprowadzał personel. Badanie LifeStyles Condoms wykazało, że średni obwód penisa w stanie erekcji wynosi 12,6 cm.

Długość w stanie spoczynku

Jak dobrze wiemy, długość penisa w stanie spoczynku nie świadczy w żaden sposób o jego długości w stanie erekcji. Mniejsze penisy zyskują proporcjonalnie więcej w stanie erekcji, a wzrost ten może być różny. Mniejszy od przeciętnego penis w stanie spoczynku może zwiększyć swój rozmiar nawet sześciokrotnie, podczas gdy duży penis w stanie erekcji może po prostu zesztywnieć i wcale nie zwiększyć swoich rozmiarów.

Badania przeprowadzone we wrześniu 1996 przez „Journal of Urology” wykazały, że średnia długość w stanie spoczynku wynosi 8,8 cm. Warto podkreślić, że wpływ na wyniki mogła mieć temperatura, w jakiej dokonywano pomiarów.

Co to wszystko znaczy?

Nie dziwi fakt, że wielu mężczyzn (szacuje się, że ok 45%) chciałoby mieć większe penisy. Większość mężczyzn uważa, że mają przeciętne bądź mniejsze od przeciętnych penisy. Wyraźnie ma tu wiele do powiedzenia kwestia samooceny danego mężczyzny, ponieważ większość mężczyzn sądzi, że duży penis jest oznaką męskości i jest bardziej pożądany.

Oczywiście, wielu mężczyzn nie ma świadomości tego, że ich penis wygląda na mniejszego, gdy patrzą na niego z góry, ale to tylko wrażenie optyczne. Problem perspektywy jest tutaj fascynujący, a dodatkowy efekt „pomniejszający” ma tłuszcz w okolicach podstawy penisa.

Badania wykazują, że większość mężczyzn, którzy uważają, że ich penisy są krótsze niż przeciętnie, mają faktycznie przeciętne wymiary. W znacznej większości przypadków kompleksy i obawy to wyłącznie problem indywidualnego postrzegania.

Popularny przesąd głosi, że wielkość męskiego penisa można ocenić po wielu rzeczach: po rozmiarze buta, długości kciuka itd., ale nie dowiedziono takich powiązań.

Są również badania, które doszukują się powiązań między rozmiarem penisa i rasą, orientacją seksualną itd. Nie jest to priorytet badań nad rozmiarami penisów męskiej populacji świata, ale należy powiedzieć, że nie znaleziono dotychczas żadnych konkretnych dowodów na poparcie tych domysłów.

Być może bardziej interesującą kwestią dla mężczyzn jest co kobiety myślą o rozmiarze penisa. Czy kobiety dobierają partnerów na podstawie ich rozmiarów? Rozsądna analiza tego zagadnienia znajduje się na witrynie The Penis Website.

Być może jest pewna liczba kobiet, dla których rozmiar penisa jest istotną kwestią, ale zdecydowana większość ceni sobie o wiele bardziej u partnera takie cechy jak: poczucie humoru, cechy społeczne, umiejętność opiekowania się dziećmi i inne. Kwestionariusze na temat preferencji kobiet w kwestii męskiego rozmiaru wykazują, że jest on istotny dla niewielu pań, a wiele z nich nie lubi zbyt dużych penisów.

W Women’s Health można znaleźć dowód na to, że kobiety wolą grubsze penisy niż dłuższe, a kolejne studia, przeprowadzone w Groningen University Hospital na grupie 400 aktywnych seksualnie kobiet wykazały raczej ogólnie, że „spora liczba” kobiet zwraca uwagę na rozmiar penisa jako istotny.

3 thoughts on “Rozmiar penisa w stanie erekcji i w stanie spoczynku”

  1. „Być może jest pewna liczba kobiet, dla których rozmiar penisa jest istotną kwestią, ale zdecydowana większość ceni sobie o wiele bardziej u partnera takie cechy jak: poczucie humoru, cechy społeczne, umiejętność opiekowania się dziećmi i inne.”
    Zdecydowana większość to raczej ceni sobie u partnera takie cechy jak: wysokość miesięcznego wynagrodzenia (wypłaty), markę samochodu, konto w banku 😀 .To nie rozmiar penisa liczy się dla płci pięknej, tylko rozmiar… portfela.

  2. witam mam bardzo małego członka w spoczynku .. jeżeli zaś jest w zwodzie ma 17 cm czy to normalne ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *