Rozmiar penisa a reakcje pochwy

Jednym z najczęściej zadawanych na witrynach o tej tematyce pytań jest jak ma się rozmiar penisa do pochwy. Odpowiedź wydaje się prosta: skoro pochwa jest elastyczna i dopasowuje się do rozmiarów dziecka podczas porodu, nie będzie problemu z pomieszczeniem dużego penisa, a skoro potrafi utrzymać tampon – bez problemu poradzi sobie również z małym penisem. Oszem, może pojawić się dyskomfort, gdy bardzo długi penis zostanie wepchnięty głęboko do pochwy, ale wysoki poziom pobudzenia powoduje fizyczne zmiany w pochwie, które mogą umożliwić przyjęcie dużego penisa.

Najwrażliwszą częścią pochwy jest obszar około 5 cm w głąb. Wydaje się, że w związku z tym każdy mężczyzna jest w stanie dosięgnąć i stymulować punkt G za pomocą swojego mniejszego nawet penisa.

Wrażliwość płytszych stref pochwy oddaje fakt, że drobne zabiegi chirurgiczne, przeprowadzane głębiej w pochwie, mogą odbywać się bez znieczulenia. Z drugiej strony niektóre kobiety lubią uczucie wypełniania dużymi penisami, nawet jeśli w głębszych partiach pochwy nie ma raczej wrażliwych punktów. Logiczne wydaje się, że stymulacja punktu G jest łatwiejsza za pomocą krawędzi żołędzi mniejszego penisa niż jeśli trzon dużego penisa po prostu się po niej ześlizguje.

Pytanie o stymulację okolic szyjki macicy jest skomplikowane: Deborah Sundahl twierdzi na przykład, że istnieje orgazm na skutek ich stymulacji, gdy kobieta jest ekstremalnie pobudzona. Inni twierdzą, że to efekt stymulacji sklepienia pochwy, które można odnaleźć na powierzchni ściany pochwy, gdy kobieta leży na plecach. Szyjka macicy, sklepienie i zakończenie pochwy są położone bardzo blisko siebie, więc stosunek może wywołać pośrednią i/lub równoczesną stymulację wszystkich lub jednej z nich.

Sklepienie pochwy uważa się za obszar potencjalnie generujący orgazm. Potwierdzono, że stymulacja tego miejsca powoduje znaczne wydzielanie się śluzu. Punkt, w którym stymulacja powoduje tego typu reakcje nazywany jest epicentrum, punkt T, strefa AFE, AFE lub punkt A. Łatwiej jest stymulować to miejsce za pomocą palca niż penisa, który jeśli ma długość większą niż 20 cm, może uderzać w szyjkę macicy, co jest uczuciem bolesnym lub nieprzyjemnym dla kobiety. Ponadto włożenie długiego penisa na całą długość może okazać się niemożliwe.

Podczas stosunku pochwa wydłuża się od pierwszej penetracji o około 10-14 cm, ale przy maksymalnym podnieceniu może wydłużyć się nawet do 19 cm. Gdy kobieta podnieca się, jej pochwa rozszerza się zarówno pod względem długości jak i szerokości. Szyjka macicy cofa się, co pozwala penisowi wślizgnąć się pod nią, do ślepego zaułka w pochwie. Skuteczna gra wstępna jest zwykle niezbędna do przygotowania kobiety do penetracji dużym penisem, ale długa gra wstępna na pewno pomoże każdej kobiecie osiągnąć orgazm. Duży penis może stanowić pewne utrudnienie i na pewno nie jest pomocny podczas seksu.

W badaniu przeprowadzonym przez www.vulvavelvet.org kobiety potwierdziły, że głównym punktem ich aktywności pod względem orgazmu jest łechtaczka – ponad 75% osiąga orgazmy drogą jej stymulacji. Większość kobiet wymaga stymulacji łechtaczki, by móc osiągnąć orgazm – bez względu na rozmiar penisa swojego partnera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *