Choroby weneryczne

Jedna na pięć osób w Wielkiej Brytanii jest obecnie zakażona chorobą przenoszoną drogą płciową. Może to zabrzmieć niewiarygodne, ale jedna na trzy zarazi się taką chorobą w którymś momencie swojego życia.

Istnieje ponad 30 typów chorób wenerycznych i miliony ludzi na nie cierpią, z czego wiele osób nieświadomie. Wiele przypadków przebiega bezobjawowo, chyba że dana osoba jest wrażliwa. Wówczas nie tylko przeniesie chorobę dalej, ale również wystąpią u niej okropne, cieknące wrzody na genitaliach. Inną ważną rzeczą, o której należy pamiętać jest to, że jeśli raz się zachorowało nie oznacza to, że jesteśmy odporni. Nie ma czegoś takiego jak w 100% bezpieczny seks – nawet poprzez pocałunek możemy zarazić się choćby opryszczką.

Nie należy jednak od razu popadać w depresję. Przezorny zawsze ubezpieczony. Zakażenie chorobą weneryczną jest o wiele bardziej niebezpieczne dla kobiet, ponieważ mogą one na skutek choroby stać się bezpłodne lub też mogą pojawić się u nich poważne komplikacje. Zwłaszcza, że u zakażonego mężczyzny często choroba przebiega bezobjawowo. Otwartość i szczerość jest w rozmowie z partnerem kwestią niezwykłej wagi, gdyż świadomość sytuacji u obojga partnerów może pomóc im podjąć odpowiednie środki. Należy rozmawiać z partnerem o swojej przeszłości seksualnej, jeśli zamierzacie się do siebie zbliżyć. Zapewniam was, będzie o wiele trudniej, jeśli będziecie czekać, by porozmawiać o tym „po fakcie”.
Jest kilka rzeczy, które powinniście wiedzieć, zanim zaczniecie uprawiać seks z nowym partnerem. Na przykład, skąd wiecie, że partner czy partnerka mówi prawdę twierdząc, że nie choruje na chorobę weneryczną? Jaką pewność macie, że nie jest zakażony czy zakażona wirusem HIV? On czy ona może o tym nawet nie wiedzieć, jeśli w ich przeszłości mieli spontaniczne doświadczenia seksualne bez zabezpieczenia z zakażoną osobą – nawet jeśli to zdarzyło się tylko raz.

Na stronach powiekszaniepenisa.pl przybliżymy szczegółowo choroby przenoszone drogą płciową. Jeśli chcecie uzyskać więcej informacji na temat poszczególnych chorób użyj wyszukiwarki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *