Palenie a impotencja

Palenie papierosów jest nałogiem, który powoduje wiele problemów zdrowotnych. Każdy wie o tym, że jest przyczyną między innymi raka płuc. Każdy wie również, że przyczynia się do problemów związanych z chorobami układu krążenia, że jest na przykład powodem zawałów serca. Nie każdy wie natomiast, że palenie papierosów może wywoływać impotencję u mężczyzn. Należy tu również wspomnieć o tym, że wielu mężczyzn w ogóle nie dopuszcza do siebie myśli, że impotencja może ich dosięgnąć. Widzimy, że ten nałóg powoduje wiele chorób, jednakże nie jest to dostatecznym od niego odstraszaczem.

Impotencja jest problemem o bardzo skomplikowanym podłożu. Dotyczy sfery życia seksualnego, a ta dla mężczyzn jest można powiedzieć priorytetowa. Każdy najmniejszy problem w tej sferze może urosnąć do ogromnych rozmiarów. Jednakże mężczyźni, którzy miewają problemy łóżkowe nie zgłaszają się po pomoc. Uważają, że problem jest przejściowy, a pójście z nim do lekarza jest zbyt wstydliwe. Takie podejście do problemu jednakże tylko pogarsza sytuację. Pojawia się dodatkowo stres, który również jest czynnikiem przyczyniającym się do powstania impotencji u mężczyzn. Zatem co w takiej sytuacji zrobić? Ogromną rolę odgrywa tu podejście kobiety do tego problemu. Nie można go bagatelizować. Oczywiście najlepszym wyjściem byłoby zaprzestanie palenia papierosów i prowadzenie zdrowego trybu życia, ale w różnych przypadkach nie jest to proste. Należy uświadamiać mężczyzn, że palenie papierosów to nie tylko zawały, rak płuc itp. Muszą zdawać sobie sprawę z wszystkim konsekwencji wynikających z tego nałogu. Palenie papierosów zwęża naczynia krwionośne, dlatego też w prostej linii jest przyczyną impotencji. Ponieważ impotencja u mężczyzn z oczywistych powodów jest trudna do leczenia, najlepiej byłoby papierosy odstawić całkowicie. Impotencja wcale nie jest oznaką starości, brakiem męskości, a często tylko przejściowym problemem, który po zlikwidowaniu czynnika wywołującego znika. Jak widać zatem można sobie pomóc w bardzo prosty sposób. Należy uświadomić sobie, że impotencja u mężczyzn nie jest problemem marginalnym. Często przytrafia się młodym i zdrowym mężczyznom. Jest jednak chwilowa i należy wyeliminować jego przyczynę. Odrzucenie papierosów spowoduje, że po pierwsze poprawi się jakość naszego życia seksualnego. Po drugie odzyskamy zdrowie.

Należy uświadamiać mężczyzn, że problemy zdrowotne bez względu na to czego dotyczą należy konsultować z lekarzem. Wówczas będzie szansa na szybkie i bezproblemowe dojście do pełni zdrowia. Odkładanie takiej wizyty na później może być przyczyną jeszcze większych problemów zdrowotnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *