Modyfikacje penisa

Mówiliśmy już o tym, w jaki sposób obawa by wypaść jak najlepiej, może spowodować niepokój na tle seksualnym. Jest jeszcze inna forma presji społecznej, która dotyka penisa: presja modyfikacji, począwszy od obrzezania, poprzez rytualne rozcięcie penisa wzdłuż cewki moczowej, po kolczykowanie prącia.

Obrzezanie

Po co się to robi? Po co obcinać skórę z niemowlęcego ciałka, do tego w tak wrażliwym miejscu, skoro owa praktyka nie ma podłoża zdrowotnego, co więcej może pozbawić, jego lub jego partnerkę, w przyszłości przyjemności seksualnej.

W świecie innym niż zachodni, obcinanie napletka, zawsze stanowiło rytuał inicjacyjny. Chłopiec, który został obrzezany, stawał się członkiem plemienia, osobą dorosłą. Zdawał sobie sprawę ze swej roli i odpowiedzialności. We wschodniej Afryce, plemię Nadit, obrzeza swych chłopców w wieku lat 14. W wigilię owej uroczystości, cała wioska tańczy (ciesząc się z nowych wojowników). Rankiem chłopcy są zabierani do lasu, gdzie boleśnie obcina się im napletki. Wszelkie jęki bólu są traktowane jako oznaka słabości. Następnie spędzają razem pół roku, odizolowani od matek i świata kobiecego. W ten sposób stają się mężczyznami.

Poprzez wieki, podobne praktyki miały miejsce na całym świecie : sugeruje się, że ból doznawany podczas obrzezania, miał być przygotowaniem na urazy wojenne. Ów ból miał na celu wzmocnić chłopca i sprawić by był on bardziej odważny – jeśli przetrwał obrzezanie to znaczy, że niczego się nie zlęknie i że będzie dobrym wojownikiem. Chłopiec uświadamiał sobie, że ofiarowano mu męstwo i że teraz musi sprostać nowym oczekiwaniom społecznym

Czy współcześnie obrzezanie się czymś różni? Grupy religijne stosują obrzezanie jako rytuał inicjacji: dokonują go na niemowlętach Muzułmanie, Żydzi i Chrześcijanie.

Niektóre ugrupowania w Stanach Zjednoczonych, rutynowo obrzezały chłopców po porodzie, bez jakiegokolwiek sensownego uzasadnienia- co na szczęście już zanika. Podobnie jak różne formy okaleczania narządów płciowych u dziewczynek, obrzezanie i zasadność owych praktyk, jest często tematem głośnych debat. Rzadko się zdarza, żeby debaty odbywały się w pokojowej atmosferze. Zwolennicy obrzezania twierdzą, że nie jest ono przemocą, więc może dobrze zrobiłaby debata w równym stopniu agresywna, co obrzezanie.

Po więcej informacji na temat „za i przeciw” obrzezania zajrzyj na:

http://www.circs.org/library/benatar2/index.html

http://www.circs.org/library/benatar/index.html

http://www.circlist.com/rites/african2.html

Kiedy tak czyta się informacje na temat tego, co plemiona robiły z penisami podczas inicjacji (łącznie ze zrywaniem skóry z członka), bardziej przypomina to barbarzyństwo przekazywane z pokolenia na pokolenie, niż jakikolwiek rytuał. Zamiast podziwiać ich kulturę, powinno się raczej zakwestionować myślenie tych ludzi i zastanowić, co takiego dzieje się w ich głowach, że są zdolni do podobnych praktyk tylko, dlatego, że tak się robiło od wieków.(Uważam to za jedną z największych tragedii ludzkiego rozumu). Istnieje więcej przykładów przedstawionego powyżej zjawiska, np. fakt że molestowani w młodości ojcowie posyłają do tych samych szkół swoich synów albo to, że ojcowie (sami będąc obrzezanymi) poddają tej praktyce swoich synów bez sensownego uzasadnienia, nie zastanawiając się również nad konsekwencjami w ich przyszłym życiu seksualnym.

Rozcięcie penisa wzdłuż cewki moczowej

Ciekawym zjawiskiem okaleczeń stosowanych przez plemiona, jest praktyka rozcinania penisa wzdłuż cewki moczowej, głownie stosowana przez z Australijskich Aborygenów. Polega na przecięciu penisa i wywinięciu go, tak, że bardziej przypomina on hot – doga. Mężczyzna, który doświadczył tej praktyki, musi przykucać przy oddawaniu moczu, a jego życie seksualne znacznie różni się od przeciętnego. Mężczyźni, którzy dobrowolnie poddają się temu (Należący do stowarzyszenia BME- „ekstremalnej modyfikacji ciała”), twierdzą, że rozcięty penis daje im intensywniejsze doznania. Jasne, ale to wcale nie musi oznaczać, że bardziej przyjemne.

Bardzo czarno widzę to całe okaleczanie. Jakiekolwiek nie byłoby wytłumaczenie, według mnie kryje się pod tym dużo nienawiści skierowanej na własną osobę. Jest to po prostu maltretowanie samego siebie, ładnie ubrane w słowa.

Kolczykowanie penisa

Mężczyźni z przekłutymi penisami różnie się o tym wyrażają: że nieźle to wygląda, że poprawia doznania seksualne, że ma się wyjątkowego członka itp. Moim zdaniem, skoro podczas przekłuwania nie ma anestezjologa, to chodzi tu bardziej o zaspokojenie masochistycznych pragnień niż o cokolwiek innego. Na pewno byłoby ciekawie zajrzeć w psychikę tych mężczyzn i dowiedzieć się, czy ich męskość była akceptowana w dzieciństwie. Łatwo dostrzec źródło owych praktyk w braku akceptacji(„zawsze chcieliśmy dziewczynkę”, „zabierz swoje ręce z tego czegoś, czy „zostaw to w spokoju!”); chłopcy, którzy doświadczyli czegoś podobnego, często postrzegają swojego penisa jako symbol nienawiści do własnej osoby. Owa nienawiść może właśnie objawiać poprzez kolczykowanie. Z drugiej strony, może po prostu dobrze się czują mając kolczyki na penisie.

Niektórzy twierdzą, że kolczyki podczas stosunku pobudzają punkt G-kobiety. Bardzo prawdopodobne, ale, od kiedy mężczyźni troszczą się o doznania kobiet?

Książe Albert

To sposób kolczykowania, związany z dworem królowej Viktorii, polega na przymocowywaniu penisa do spodni, aby zapobiec niepotrzebnym wybrzuszeniom, przekuwa się ujście cewki moczowej, a wyprowadza kolczyk dolną częścią cewki moczowej. Sikanie przy tym kolczykowaniu bardzo przypomina korzystanie z konewki. Ksiaże Albert sprawia, że członek bardziej narażony jest na urazy cewki moczowej.

Ampallang

Polega na umieszczeniu w penisie kolczyka podłużnego. Urazy powiązane z kolczykowaniem tego typu odnawiają się podczas stosunku. Niektórzy twierdzą, że sposób ten poprawia doznania partnerki (choć osobiście jeszcze nie słyszałem by tak było). Skoro kolczyk przechodzi przez żołądź, to możliwe są liczne komplikacje i nie trudno o uraz tkanek.

Napletek

Kolczykowanie napletka jest dosyć popularne. Można użyć jednego lub kilku okrągłych kolczyków. Mogą one przeszkadzać w cofaniu się napletka, przy odkrywaniu główki penisa. Silne pociąganie za krążki może spowodować naderwanie napletka. Kolczyki i tym podobne mogą przerwać prezerwatywę oraz być źródłem różnego typu infekcji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kolczykowania, tatuaży, rozcinania, rozciągania, umieszczania różnych przedmiotów pod skórą prącia, a nawet kastracji – poszukaj na Internecie, ja mam dość tych bzdur.

One thought on “Modyfikacje penisa”

 1. Ja mam 17lat i nie mialem czegos takiego nigdy bylem u lekarza raz potem mama mowila mi ze musze sobie naciagac jak mialem z 5lat ale nie wiedzialem co i jak az do teraz.. przyrosnieta jest lekko pod spodem wiedz

  Noz wodka wata woda utleniona plaster = fajny penis i mozna zaspokajac dziewczynki c(:
  jak ktos tam ma jak ja polecam to nie boli pod warunkiem ze
  potrzymamy miejsce w zimnym lodzie i jak obcinacie pamietajcie o odkarzeniu miejsca i noza!!
  aha i jak ciac to zamknac oczy zagrysc zeby i na raz a nie ciachac jak mieso po 5razy bo to piecze wtedy
  pozdro!!!
  jestem hardkorem ;]]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *