Problemy z erekcją

Problemy z erekcją mogą spotkać każdego mężczyznę. Niezależnie od wieku, preferencji seksualnych (heteroseksualny, homoseksualny), będąc w związku lub żyjąc w pojedynkę, każdemu mężczyźnie zależy na czerpanie przyjemności z seksu a to jest możliwe przy zdrowych, trwałych erekcjach bez zaburzeń.

Istnieją liczne przyczyny zaburzeń erekcji. Każdy człowiek jest inny i różne aspekty fizyczne i psychologiczne mogą spowodować zaburzenia. W ogólnym znaczeniu zdrowe ciało to także zdrowy penis. Miej to na uwadze i dbaj o swoje ogólne zdrowie.

Z cała pewnością, poza ogólnie znanymi przyczynami, omawianymi już na stronach naszego portalu, na zaburzenia erekcji wypływają:

 • Używki. Nadużywanie alkoholu, kokainy i innych narkotyków w wielu przypadkach prowadzi do zaburzeń erekcji. Powszechnie wiadomo, że po narkotykach popęd płciowy człowieka ulega zmniejszeniu.
 • Palenie papierosów. Dym papierosowy ogranicza dopływ krwi do dużych żył i tętnic w tym również do prącia. Palenie papierosów może prowadzić do impotencji i problemów z erekcją
 • Stres i niepokój. Nie możemy zapomnieć o aspekcie psychologicznym omawiając zaburzenia erekcji. Życie ciągłym napięciu, pod presją czasu i obowiązków często przekłada się na zaburzenia erekcji.
 • Otyłość. Mężczyźni z zaburzeniami wagi ciała są znacznie bardziej narażeni na problemy z uzyskaniem erekcji niż mężczyźni o zdrowiej masie ciała.
 • Urazy wynikające z operacji.Uszkodzenia nerwów podczas operacji są częstą przyczyną problemów z erekcją. Uraz obszaru miednicy bywa przyczyną uszkodzenia nerwów w pobliżu genitaliów. Niektóre operacje pęcherza, odbytnicy lub prostaty mogą być niebezpieczne.
 • Niektóre lekarstwa. Istnieje wiele różnych leków mogących powodować zaburzenia erekcji, w tym między innymi: leki przeciwhistaminowe, przeciwdepresyjne i niektóre leki stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego i raka prostaty. Powyższe farmaceutyki mogą powodować zaburzenia erekcji poprzez zakłócanie sygnałów nerwowych i przepływu krwi do prącia.
 • ChorobyChoroby płuc, wątroby, nerek lub serca, uszkodzenia tętnic, żył i nerwów mogą prowadzić do problemów z erekcją. Każdy stan, który hamuje przepływ krwi w tętnicach lub problemy układu nerwowego będące przyczyną braku czucia mogą powodować zaburzenia erekcji.
 • Wiek. Tak. To nieuniknione. Jednak sam wiek nie powinien być jedyną przyczyną kłopotów z wzwodem. Aż 80% mężczyzn powyżej 75 ma zaburzenia erekcji. Choć wydaje się to nieuniknione, istnieją ćwiczenia, ziołowe suplementy i lekarstwa które mogą znacznie poprawić u starszego człowieka, zdolność do uzyskania erekcji. Dojrzali mężczyźni mają kłopoty z erekcją z powodu ogólnych chorób organizmu, a nie wieku.
 • Fizyczne i psychiczne przyczyny zaburzeń erekcji są często ze sobą powiązane. Fizyczny problem może być przyczyną lęku, który utrwala problem uzyskania i utrzymania silnej erekcji. Istotne jest aby jak najszybciej zacząć przeciwdziałać problemom z erekcją i w tym celu udać się do lekarza specjalisty.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *