Podniecenie i wytrysk

Jak się podniecić i jak dochodzi do wytrysku?

Podniecenie zostało zdefiniowane jako to, co się dzieje pomiędzy pragnieniem, a orgazmem. Jednak to wskazywałoby na przypuszczenie, że do orgazmu (u mężczyzn-wytrysku) zawsze musi dojść, oczywiście to nie jest prawdą. Tak naprawdę podniecenie dotyczy szeregu reakcji cielesnych i emocjonalnych na pobudzenie seksualne. Jeśli chodzi o wytrysk, to wszyscy dobrze wiemy, czym on jest: to nagroda za ciężka pracę zdobywania upragnionej kobiety albo też wynik dobrej ręcznej roboty.

Podniecenie

Być może uważasz podniecenie seksualne za równoznaczne z wytryskiem. Jednak podniecenie dotyczy znacznie większej części twojego ciała niż tylko penisa, dotyczy niemalże wszystkich części ciała w trakcie stosunku: oddychasz szybciej i głębiej, twoje serce mocniej bije, rośnie ciśnienie krwi, nabrzmiewają ci sutki i dostajesz wypieków na skórze. Wzrasta ciśnienie krwi w twym penisie, powodując erekcję, jądra puchną i zacieśnia się moszna.

Dlaczego tak jest? Ponieważ są to reakcję części systemu nerwowego, odpowiedzialnego za reakcje seksualne. Istniej układ nerwowy sympatyczny, odpowiedzialny za reakcję walki oraz układ parasympatyczny odpowiedzialny za obniżanie reakcji w sytuacjach stresu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *