Objawy impotencji

Impotencja jest schorzeniem, które dotyczy coraz większej ilości mężczyzn. Jego objawy są w zasadzie oczywiste. Cechą charakterystyczną impotencji u mężczyzn jest brak wzwodu mimo podniecenia i długotrwałych pieszczot. W zasadzie są to jedyne objawy impotencji u mężczyzn. Jednakże powodują one szereg innych problemów.

Seks dla każdego mężczyzny jest bardzo ważny. Bez niego nie możemy mówić o satysfakcjonującym związku. W zasadzie nie ma miłości bez seksu. Dlatego też impotencja dla mężczyzn jest schorzeniem bardzo dotkliwym. Dotyczy jednej z najważniejszych sfer ich życia. Objawy impotencji są łatwe do zaobserwowania i są jednocześnie jednoznaczne, jednakże należy pamiętać, że te fizjologiczne objawy są tylko początkiem. W ich następstwie pojawiają się inne objawy, ale są one natury psychicznej. Mężczyzna, którego dosięgła impotencja przeżywa prawdziwy stres z tego powodu. Jest to dla niego źródłem frustracji i prawdziwych męk. Może ten stan doprowadzić nawet do depresji. Jego męskość jest zagrożona w związku z tym traci poczucie własnej wartości, może stać się nawet agresywny, wyładowuje bowiem swoją frustrację. Nie potrafi sobie z tym stanem poradzić. Mężczyźni niestety rzadziej odwiedzają lekarzy, w związku z tym również gdy pojawia się impotencja, niewielu z nich idzie z tym problemem do lekarza. Ten problem akurat woleliby pozostawić w tajemnicy przed całym światem. Niestety impotencja, która jest nieleczona może skutkować jeszcze gorszymi konsekwencjami. Można zatem śmiało powiedzieć, że objawy fizjologiczne są początkiem objawów natury psychologicznej. Należy tu jednak prostować stereotypy dotyczące objawów fizjologicznych. To nie tylko brak wzwodu. Mężczyzna, która cierpi na impotencję może mieć całkowity wzwód, ale wówczas zazwyczaj trwa on bardzo krótko i nie kończy się wytryskiem. Może być również wytrysk, ale bardzo słaby lub też wzwód może być niepełny. W zasadzie jednak uniemożliwia to odbycie satysfakcjonującego stosunku seksualnego.

Jeżeli chodzi natomiast impotencję u kobiet, bo wbrew pozorom to schorzenie dotyczy także płci pięknej, objawy te są zróżnicowane. Impotencją u kobiet nazywa się bowiem szereg zaburzeń życia seksualnego, w związku z tym objawy w zależności od rodzaju zaburzenia będą inne. Może to być brak zainteresowania seksem, spadek pożądania, ból w trakcie współżycia, brak orgazmu czy na przykład suchość pochwy. Impotencja zatem jest problem obu płci, choć większość kojarzy ją tylko i wyłącznie z mężczyznami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *