Co to jest sperma? Kilka faktów na temat wytrysku.

Sperma to płyn składający się z plemników, wydzielin pęcherzyków nasiennych oraz płynu z prostaty. Wydzielina prostaty składa się z prostaglandyny, cukrów, wody i minerałów takich jak cynk czy wapń, które mają ułatwić plemnikom poruszanie się. Często składniki spermy mogą być nierównomiernie zmieszane i mogą zawierać galaretowate wydzieliny prostaty; po chwili nasienie zmienia się w płyn i staje się bardziej jednolite. (Przy okazji, jeśli o tym nie wiesz, sperma mocno podrażnia oczy i wywołuje okropne pieczenie, jeśli się do nich dostanie. Odkryliśmy ten być może znany, ale rzadko podawany fakt jako nastolatki, gdy jeden z moich przyjaciół był w samochodzie ze swoją dziewczyną i ona go masturbowała. Wytrysnął tak intensywnie, że sperma trafiła mu do oka, po czym spędził kilka strasznych, bolesnych minut, podczas których dziewczyna ścierała mu spermę z twarzy. Przykro mi to mówić, ale mieliśmy z tego potem kupę śmiechu, gdy nam to opowiadał).

Mężczyźni mogą produkować dużą lub niewielką ilość nasienia: średnio jest to objętość rzędu 2 – 5 ml, czyli około łyżeczki do herbaty. Wielu mężczyzn martwi się, że produkują zbyt mało nasienia, podczas gdy faktycznie produkują normalną ilość. Jak wspomniałem wyżej, jeśli chcesz produkować więcej nasienia, powinieneś wydłużyć wcześniejsze fazy pobudzenia seksualnego.

Większość nastolatków masturbuje się aż do osiągnięcia orgazmu regularnie, nawet dwukrotnie w ciągu doby. W późniejszym wieku mężczyźni robią to znacznie rzadziej. Zależy to od indywidualnych potrzeb. Czterdziestoletni mężczyzna ma wytrysk średnio 2-3 razy na tydzień, do 60 roku życia będzie doświadczał wytrysku około 35 razy do roku.

4 thoughts on “Co to jest sperma? Kilka faktów na temat wytrysku.”

 1. Mam 13 lat i jeszcze nigdy nie miałem wytrysku czy to może być coś złego czy tylko późno dojrzewam. Mój penis ma 7,5cm w w wzwodzie.

 2. Drogi 13-latku, moje pierwsze pytanie polega na tym czy masturbujesz się?
  Jeśli tak, to zwykle na końcu jest orgazm czyli wyrzut nasienia z prącia(tak dokładnie to nie), jeśli się nie masturbujesz to cóż, to raczej logiczne że nie będziesz miał wytrysku, choć to nie do końca jest prawdą, a wracając do rozmiarów, (mam 13 lat i mam 14cm podczas „spoczynku”), myślę że powinieneś zawiadomić o tym swojego opiekuna i wybrać się z nim (rodzicem) lub bez niego do do seksuologa a potem do urologa, to naprawdę nic strasznego i nie będzie ci zaglądał pod bokserki, tylko będzie zadawał ci pytania i tyle.

  Pozdrawiam!
  Jarek
  (Kwestia rozmiaru penisa zależy od genów).

 3. Witaj. Niektórzy dojrzewają później, niektórzy wcześniej możesz mieć wytrysk w wieku 11lat. Nie ma się co martwić.

 4. no ja mam 38 lat I moja partneka I ja kochamy sie prawie do dzien 3 razy I 3 razy mam orgasm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *