Prezerwatywy i antykoncepcja

Prezerwatywy, ty i twój penis

Kto jest odpowiedzialny za antykoncepcję? Mężczyzna czy kobieta? W czasach chorób przenoszonych drogą płciową i AIDS to bardzo istotne pytanie. Nie sądzę, bym popełnił niesprawiedliwość stwierdzając, że dawniej to zawsze mężczyzna bronił się przed zakładaniem prezerwatywy. Dlaczego? Dlatego, że kiedyś prezerwatywy mocno redukowały przyjemność mężczyzny, a – bądźmy szczerzy – mężczyźni często są bardzo samolubni w sprawach seksu.

Pozostawiając na boku ochronę, jaką prezerwatywy zapewniają przez zakażeniem chorobami przenoszonymi drogą płciową, dobre wiadomości są takie, że nowoczesne prezerwatywy z lateksu są cienkie, delikatne i prawie nieodczuwalne. Ponadto dostępne są też prezerwatywy wykonane z poliuretanu, które są tak cienkie, że praktycznie niewidzialne!

Efektywność prezerwatywy jako środka antykoncepcji mechanicznej

W związku z tym, że prezerwatywa jest przede wszystkim środkiem antykoncepcyjnym, powinniśmy poznać zasadę jej działania. Skuteczność zależna jest – jak i innych środków antykoncepcyjnych – od prawidłowego stosowania. Współczynnik zawodności tej metody dla „typowej” populacji wynosi 12% rocznie, co znaczy, że 12 ze 100 kobiet, których partnerzy stosują prezerwatywę jako metodę antykoncepcji, zajdzie w ciążę w ciągu roku. Wydaje się on wysoki, ale typowa populacja zakłada też obecność par, które nie używają prezerwatywy za każdym razem oraz osób, które nie używają jej właściwie. Prawdziwy wskaźnik zawodności tej metody to zaledwie 3% w ciągu roku, więc jest ona metodą całkiem skuteczną.

Jeśli dodać do tego informację, że prezerwatywa w 100% chroni przez zakażeniem wirusem HIV, wydaje się, że ta metoda posiada wiele zalet… prócz tego, że wielu mężczyzn twierdzi, iż tłumi doznania poprzez penisa.

Wiadomo, że zbyt ciasna prezerwatywa zaburza odczucia zakończeń nerwowych w penisie. Należy więc znaleźć idealny rozmiar prezerwatywy i jest to bardzo ważne, ponieważ penisy występują w różnych kształtach i rozmiarach: 42% mężczyzn ma penisa, który jest najszerszy wokół żołędzi, podczas gdy 27% twierdzi, że ich penis jest najszerszy wokół trzonu, a 12% – że jest najszerszy wokół podstawy.

Producenci prezerwatyw wychodzą na przeciw różnicom anatomicznym mężczyzn poprzez produkcję prezerwatyw z szerszym czubkiem, zwężanym trzonem itd. Wszystkie zaprojektowane są tak, by pasowały na penisy o różnych kształtach.

Prezerwatywa w rozmiarze S czy XL?

Co z rozmiarem penisa? Po pierwsze, nie ma standardu długości prezerwatywy, choć Durex twierdzi, że tylko najhojniej wyposażeni mężczyźni mogą uznać normalne prezerwatywy za zbyt krótkie. To ważne, ponieważ jeśli prezerwatywa nie jest rozwinięta na całej długości penisa i kończy się gdzieś na wysokości trzonu, może zsunąć się w trakcie seksu.

Standard obwodu prezerwatywy w Europie wynosi 104 mm. Jeśli jest on zbyt duży (jak sądzę standardowe prezerwatywy będą pasować na większość penisów), wówczas można wybrać mniejszy rozmiar, taki jak Mates Conform (98 mm), Lifestyles Form Fitting, RFSU Mamba (102 mm) czy Contempo Exotica (98 mm). Najmniejszy dostępny obwód mają prezerwatywy Exotica Snugger Fit, które są zarówno wąskie, jak też krótkie, idealne dla mężczyzn z mniejszymi penisami. Większe prezerwatywy to np. Trojan Magnum, Durex Gold i inne.

Wiem, co myślicie: wszystko fajnie, ale skąd mam wiedzieć, jakiej ja potrzebuję? Po pierwsze, musisz być pewny, że nie jesteś uczulony na lateks. Bardzo niewiele osób cierpi na tę przypadłość, ale jeśli do nich należysz, będziesz potrzebował prezerwatyw wykonanych z poliuretanu lub skóry jagnięcej. Ponadto, jeśli chcesz uprawiać seks analny, powinieneś kupić mocniejsze prezerwatywy.

Druga kwestia to wielkość. Wiem, że prawdopodobnie pojawi się tu kwestia męskiej dumy, ale wiem też, że masz świadomość tego, na ile „przeciętnie” jesteś obdarzony. Jeżeli nie jesteś w stanie określić swojego rozmiaru, kup kilka rozmiarów i sprawdź, który pasuje najlepiej. Dostępne są również różne kształty prezerwatyw, np. dostosowane do dużej żołędzi. Niektórzy mężczyźni wolą prezerwatywy luźne na czubku, tak, aby lateks ocierający się o żołądź powodował dodatkowe doznania podczas stosunku. Ponadto warto zwrócić uwagę, czy prezerwatywa zawiera substancje nawilżające i/lub plemnikobójcze, które mogą cię podrażniać.

Substancje nawilżające

Jeżeli potrzebujesz dodatkowego lubrykantu, uważaj czego używasz razem z prezerwatywą. Każdy lubrykant na bazie oleju zniszczy prezerwatywę lateksowej o dowolnej grubości, niemal natychmiastowo. Prezerwatywy wykonane z poliuretanu nie ulegną uszkodzeniu. Jeśli będziesz używać lubrykantów na bazie wody lub tych opisanych jako nieszkodliwe dla prezerwatyw, nie musisz się obawiać.

Jak właściwie dobrać prezerwatywę do twojego penisa?

Niektóre firmy, sprzedające prezerwatywy przez Internet, oferują internetowy przewodnik po różnych rodzajach prezerwatyw. Pierwsza taką witryną była jak sądzę amerykańska Condomania, która była pionierem sprzedaży prezerwatyw przez Internet w odpowiedzi na kryzys spowodowany AIDS. Na stronie można znaleźć takie narzędzia jak Condom Wizard – system pytań i odpowiedzi, zaprojektowany dla udzielenia kompletnych informacji na temat ogromnej różnorodności dostępnych rodzajów prezerwatyw. Condom Wizard ma swój odpowiednik w Wielkiej Brytanii w postaci programu Clever Dick. Linki podane są poniżej. Ponadto, jeśli chcesz spróbować mniejszych rozmiarów prezerwatyw, oferują one możliwość wyboru pomiędzy różnymi dostępnymi modelami, abyś mógł dobrać dokładnie to, czego potrzebujesz. A jeśli chcesz spróbować prezerwatyw o smaku owoców, prążkowanych, bruzdkowanych czy kolorowych – również tam je znajdziesz!

Co jeśli założenie prezerwatywy mnie zniechęca i tracę erekcję?

Cóż, to może się zdarzyć każdemu. Zaprzestanie gry wstępnej z partnerką po to, by męczyć się z prezerwatywą może sprawić, że mężczyźni tracą erekcję. Jeżeli tak się stanie, dojdzie też wstyd z tego powodu. Być może otwartość i szczerość w stosunku do partnerki może być dobrym wyjściem z sytuacji. Z pewnych względów niektórzy mężczyźni uważają, że zakładanie prezerwatywy może być bardzo podniecające, zwłaszcza, jeżeli robi to ich partnerka swoimi ustami. Tylko nie zapomnij powiedzieć jej, żeby uważała na zęby.

Przyjemność z prezerwatywą

Seks ma wiązać się z rozkoszą, a nie tylko z czymś miłym! Stare prezerwatywy lateksowe to już przeżytek – teraz na rynku dostępne jest całe spektrum nowych produktów, zaprojektowanych dla twojego komfortu i przyjemności. Delikatnie otulają penisa, nie uciskają żołędzi, przewodzą ciepło ciała partnerki, a nawet ją stymulują.

Te zmiany zapoczątkowały cienkie prezerwatywy produkowane w Japonii, co zmusiło zachodnie firmy do zmian w ich własnym asortymencie. Life Styles zaczął produkować prezerwatywy o nazwie Xtra Pleasure, które nie uciskają żołędzi. Prezerwatywa o nazwie Pleasure Plus zapewnia z kolei uczucie, jakbyś w ogóle nie miał jej na sobie, a niektórzy mężczyźni twierdzą, że to bardziej pociągające, niż seks bez prezerwatywy, bo jest ona luźna i przyjemnie stymuluje żołądź podczas seksu. Jeśli nie wiesz nic na temat wcześniejszych doświadczeń partnera czy partnerki, warto zainwestować w prezerwatywę jako środek ochronny.

Następnie mamy inSpiral – prezerwatywę, która daje dodatkową przyjemność obojgu partnerom dzięki swojemu kształtowi.

Jeśli jesteś uczulony na lateks dobrym wyborem będą prezerwatywy Avanti firmy Durex. Są one wykonane z poliuretanu i przewodzą ciepło ciała partnerki. Innym dobrym wyborem są również wykonane z poliuretanu Trojan Supra – tak cienkie, że niemal niewidoczne.

Strona domowa Durex.com producenta prezerwatyw Durex. Informacyjna i ciekawa strona z ciekawym quizem na temat seksu.

Możliwe problemy związane z prezerwatywami, informacje na temat problemów, które mogą się pojawić (rzadko) w związku ze stosowaniem prezerwatyw lateksowych, alergia na lateks i substancje plemnikobójcze. Można tam znaleźć również informacje na temat podrażnienia dróg moczowych i podrażnienia narządów płciowych.

Prezerwatywa dla kobiet

Prezerwatywa dla kobiet jest umieszczana w pochwie kobiety. Wersja amerykańska nazywa się Reality, istnieje jeszcze inna wersja, zwana Femidom. Może okazać się, że ty lub twoja dziewczyna preferujecie właśnie ten rodzaj zabezpieczenia. Prezerwatywa dla kobiet to poliuretanowa „tuba”, przypominająca trochę szerszą prezerwatywę dla mężczyzny, którą wkłada się do pochwy aż do szyjki macicy, a pierścień zabezpiecza przemieszczanie się jej głębiej. Pod wpływem ciepła poliuretan przyczepia się do ścianek pochwy, a zewnętrzny pierścień pozostaje na zewnątrz pochwy. Jedną zaletą, poza tą, że kobieta posiada kontrolę nad antykoncepcją, jest to, że prezerwatywę dla kobiet można założyć jakiś czas wcześniej, nim dojdzie do stosunku. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Zdjęcia pochodzą ze strony Condomania. Pojawiły się tutaj, ponieważ lubię prezerwatywy. Chciałem pokazać wam dwa ciekawe przykłady: Pleasure Plus i inSpiral (te dwie o dziwacznych kształtach). Są specjalnie zaprojektowane, aby zapewniać komfort żołędzi, dzięki czemu stosujący je mężczyźni podobno je uwielbiają. Wymienieni wcześniej dostawcy mają w swojej ofercie również te modele.

Jaki producent? Jaka prezerwatywa?

Oto kilka informacji, które pomogą ci podjąć przemyślaną decyzję i wybrać najlepszy dla siebie produkt.

Oferujemy ci rekomendacje na temat właściwych prezerwatyw, bez względu na to, czy chcesz kupić największy czy najmniejszy rozmiar, najfajniej pachnący czy smakujący lub najbardziej innowacyjny model.

Nasza misja to pomoc w odnalezieniu właściwej prezerwatywy dla ciebie i twojego penisa, abyś mógł cieszyć się bezpiecznym i przyjemnym seksem.

Prezerwatywy dla małych, średnich i dużych penisów

Nie wszyscy mężczyźni zostali stworzeni jednakowo – jedni mają małe penisy, inni duże. Ponadto różnią się też rozmiary żołędzi czy obwody trzonów. Na szczęście każdy może znaleźć rozmiar, który będzie pasował na jego penisa. Podane poniżej szerokości odnoszą się do prezerwatyw położonych płasko i zmierzonych wszerz: nie można ich łatwo odnieść do obwodu penisa. Najlepiej jest kupić kilka i spróbować, a następnie wybrać tę, która najlepiej pasuje. Ponadto wiele prezerwatyw ma szerszy czubek, dopasowany do większej żołędzi lub też są przeznaczone dla penisów o mniejszym obwodzie wokół trzonu. Wartość: 49/44 mm określa model o szerokim trzonie i węższym czubku, zaś 54/60 – o węższym trzonie, rozszerzający się na górze. Prezerwatywy o szerszym czubku są wygodniejsze, ponieważ nie uciskają nerwów na żołędzi i pozwalają na lepsze doznania…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *