Prezerwatywy

Zawsze miały złą prasę, będąc postrzeganymi przez niektórych mężczyzn jako ubiór, który sprawia, że sex staje się podobny do „pójścia do łóżka z założonymi butami”. A mimo to, w czasach AIDS i STI, nic nie jest bardziej sensowne przy okazyjnym seksie niż owinięcie penisa w bezpieczeństwo kondoma przed wejściem w partnerkę. Ale czy kondomy są wygodne, oraz co więcej, czy wpływają na przyjemność seksu?

Kondomy

Wiec, zbliża się pierwsze zbliżenie seksualne z nową partnerką? Czy zastanawiałeś się nad tym, czym jest eufemistycznie nazywane zabezpieczenie? Innymi słowy, czy kupiłeś prezerwatywy?
Najpierw jednak, by ustalić oczywiste: kondom jest warstewką z lateksu lub poliuretanu (dla tych z alergią na lateks), która pasuje na penisa we wzwodzie od góry do dołu i posiada zbiorniczek, do którego wtryskiwane jest nasienie, kiedy mężczyzna osiąga orgazm.
Na razie jest dobrze. Jest to antykoncepcja fizyczna, jako, że kondom formuje barierę pomiędzy penisem a wnętrzem kobiecej pochwy (lub gdziekolwiek indzie, gdzie znajduje się penis, oczywiście). Jeśli stosowany prawidłowo efektywność kondoma jako metoda kontroli urodzeń jest wysoka, i oferuje praktycznie całkowitą ochronę przez wirusem AIDS oraz STI (oraz innymi infekcjami przenoszonymi drogą płciową).
Smutne jest, że kondomy potrzebne są dlatego, że ludzie przenoszą zakażenia. Na przykład: w zeszłym roku mój przyjaciel pojechał na wakacje nad słoneczne wybrzeże po ciężkiej pracy nad zaliczeniem jakiś uczelnianych egzaminów. Upił się, spotkał kobietę, i przekonał ją do kochania się. Ups. Brak kondoma. Później w domu uprawiał seks bez zabezpieczeń z dziewczyną (jak zwykle). Dwa tygodnie później, z jego penisa wydostawał się biały wyciek, cholernie bolało przy oddawaniu moczu, a jego dziewczyna musiała wyjechać na leczenie Chlamydii, podczas gdy on dostawał zastrzyki również na te choroby. Jego dziewczyna oczywiście również go rzuciła.
Nie pomyślałbyś o tym, nie? Ale oto jesteś. Ludzie przenoszą choroby, a czasem nawet o tym nie wiedzą.
Ale cóż, wróćmy do kondoma. Kondomy robione są w fabrykach, gdzie podlegają rygorystycznym testom – zwykle poprzez wypełnienie płynem w ilościach, jakim nawet najbardziej hojny ejakulat nie może sprostać, lub rozsadzane jak balon, by zobaczyć, kiedy pękną. Powinny one dzięki temu być dość niezawodne w praktyce. Nieszczęśliwie, czasem pękają one w trakcie używania, w szczególności jeśli poddawane są niebywałemu tarciu. Więc upewnij się, że masz wystarczająco dużo nawilżenia pod ręką kiedy twój penis wchodzi i wychodzi z czegokolwiek ludzkiego – albo jej naturalne pochwowe nawilżenie albo jakiś sztuczny nawilżacz jak Probe albo Astroglide. Mimo, że niektóre kondomy oznaczone są jako samo-nawilżone, z mojego doświadczenia wiem, że to nie jest wystarczające.
Kiedy zakładasz kondom na penisa, musisz postępować zgodnie z kilkoma prostymi zasadami. Musisz ścisnąć zbiorniczek na czubku by wycisnąć stamtąd powietrze, następnie umieszczasz zwinięty kondom na czubku twojego penisa w wzwodzie, przed rozwinięciem go na penisie. Kiedy zrobi się to jako część gry wstępnej, może to być całkiem ekscytujące (to znaczy, że wchodzisz chłopcze!). Problemy pojawiają się jeśli założysz kondom na lewą stronę (nie rozwinie się), więc najpierw upewnij się, że zakładasz go w dobrą stronę, a jeśli to ona go tobie zakłada, upewnij się, że ma doświadczenie. W rzeczy samej, dlaczego nie kupić ogórka i nie zrobić wspólnej sesji treningowej na warzywie przed spróbowaniem tego na serio. W najgorszym przypadku pośmiejecie się, a ona zawsze może użyć go jako dildo jeśli czuje się soczyście.
Wspominałem o nawilżeniu. Ważną rzeczą do zapamiętania jest to: NIE STOSUJ żadnych produktów opartych na oliwie, by seks stał się śliski, jako, że rozpuści to kondom szybciej nawet niż przedwczesny wytrysk może wypełnić zbiorniczek. Możesz stosować olej w przypadku poliuretanowych kondomów, oczywiście, jako, że poliuretan nie ma takiej samej czułości jak lateks. Jeśli masz jakieś wątpliwości, na pudełku będzie napisane, że kondom jest zrobiony z poliuretanu, więc jeśli nie widzisz tego napisu, nie stosuj żadnych oliwek – na przykład nie dotnij żadnym olejem do masażu kondoma jeśli masz właśnie sesję erotycznego masażu.
Można się raczej pośmiać jeśli spojrzeć na kondomy przyznawane armii w czasie drugiej wojny światowej: były zmywalne i wielokrotnego użytku. Pytam cię. Dopiero teraz to było pewnie jak chodzenie do łóżka w butach! Na szczęście współczesna technologia dostarczyła nam cienkich, cienkich, cieniutkich kondomów, których czułość jest bardzo wysoka, i w których twój penis nie będzie pozbawiony zabawy. Powinienem dodać, jednak, że kondomy redukują męską przyjemność w trakcie seksu: to jest fakt, i musisz z nim żyć, jeśli chcesz mieć tę ochronę, która idzie w parze z barierą.
Co więcej? Więc, jeśli masz przedwczesne wytryski, możesz spotkać się z kondomami z delikatną warstwą znieczulającą. Może dzięki temu wytrzymasz dłużej, ale to także znieczuli trochę twojego penisa, a jeśli anestetyk znajduje się na zewnątrz kondoma, może również znieczulić pochwę twojej partnerki. Nie będzie ci za to dziękować. Lepiej jest nauczyć się kontrolować ejakulację przechodząc tu: Moc Pozostawania.
Kiedy już skończysz musisz wyjąć penisa z jej pochwy zanim zwiotczeje, mocno trzymając kondom, by go nie zostawić w środku z wyciekającym spermowym ładunkiem.
Inne myśli: nie próbuj nawet używać kondoma ponownie; nie trzymaj ich w pobliżu źródeł ciepła; nie używaj kondoma jeśli minął jego termin przydatności; a jeśli nie jesteś w stanie stanąć twarzą w twarz ze sprzedawcą, kupuj je przez Internet. Ale w sumie tajemnicą jest, dlaczego miałbyś się wstydzić: większość wszystkich uprawia sex, wiesz.
A co z pytaniem o rozmiar? Więc, z pewnością potrzebujesz kondoma, który pasuje na twojego penisa, jako, że jeśli kondom będzie za duży może się zsunąć, a jeśli będzie za mały, może być niewygodnie owinięty wokół twojego penisa. Nieprawdą jest, że jeden rozmiar pasuje na wszystkich. Więcej informacji o tym znaleźć możesz tutaj:
http://www.the-penis com/condoms.html
Interesującym produktem antykoncepcyjnym jest kondom kobiecy. Pasuje on do wnętrza kobiecej pochwy i utrzymywany jest w miejscu przez giętki pierścień, który trzyma się na zewnątrz jej sromu. (jest lepiej niż to brzmi, szczerze). Wielką zaletą jest, że kobiety mogą ponosić odpowiedzialność za swoje bezpieczeństwo niezależnie od tego, czego chce facet. Nigdy tego nie próbowałem, ale z pewnością mógłby to być sposób na cieszenie się bardziej naturalnym seksem – kondom kobiecy zbudowany jest z poliuretanu i jest dużo bardziej naturalny w dotyku niż lateksowy kondom na twoim penisie.
Ostatecznie, do kobiet: nie pozwól przekonać się facetowi na seks bez kondoma. Jasne, to może być trudne: lubisz go, nie chcesz go stracić, mówi ci, że jest zbadany i zdrowy, itp., itd. Nigdy w życiu. On po prostu może kłamać żeby się z tobą przespać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *