Utrata erekcji podczas penetracji

Otrzymuję wiele emaili od młodych mężczyzn, którzy piszą, że wszystko gra, póki nie próbują założyć prezerwatywy. Wtedy erekcja znika i koniec zabawy. Wielu młodych mężczyzn pisze również, że erekcja znika tuż przed penetracją partnerki.

Najczęstsze przyczyny utraty erekcji to:

 • obawy związane z samym stosunkiem – „czy się sprawdzę?”;
 • obawa przed odrzuceniem przez partnerkę;
 • obawa przed niemożnością odbycia stosunku z powodu wcześniejszych problemów z erekcją;
 • nadmierne martwienie się przyjemnością kobiety lub poczucie wyłącznej odpowiedzialności za jej przyjemność.
 • Radzenie sobie z takimi sytuacjami rozpoczyna się od znalezienia punktu, w którym czujesz się pewny siebie. Jeśli więc pocałunki i pieszczoty w ubraniu podniecają cię i są w stanie doprowadzić cię do erekcji, to jest odpowiedni punkt dla ciebie. Możesz rozpocząć autoterapię od pieszczot w ubraniu, następnie partnerka może stymulować twojego penisa przez ubranie, dalej przez samą bieliznę. To stopniowe redukowanie wrażliwości, praca nad utrzymaniem erekcji, dopóki nie będziesz bardziej pewny siebie. Możesz spróbować seksu oralnego przed próbą pełnej penetracji, jest to dobra metoda pobudzenia erekcji. Podczas, gdy partnerka będzie pieścić cię ustami, spróbuj myśleć o czymś podniecającym, aby się zrelaksować.

  Gdy już zyskasz wystarczającą pewność tego, że jesteś w stanie utrzymać erekcję, możesz spróbować orgazmu na skutek stymulacji manualnej lub oralnej. Pamiętaj o tym, że brak erekcji nie świadczy o tym, że nie jesteś prawdziwym mężczyzną!

  Teraz przyjmijmy, że masz erekcję, czekającą na to, co powinno naturalnie nastąpić, czyli penetrację chętnej i gotowej pochwy. Pierwszym krokiem jest wejście tylko na chwilę, bez oczekiwania odbycia stosunku, ale po prostu po to, by wejść i zobaczyć, czy uda się utrzymać erekcję. Możesz poruszać się chwilę, ale nie wolno ci dopuścić do wytrysku wewnątrz partnerki. Osiągnij orgazm poprzez stymulację partnerki, gdy się wycofasz. Możesz chcieć wejść i wycofać się kilkakrotnie, poruszając się przez kilka chwil i ewentualnie wzmocnić erekcję przez ręczną stymulację partnerki. Może być ci łatwiej, gdy kobieta będzie na górze i to ona będzie kontrolować całą sytuację.

  Kolejnym krokiem jest wytrysk w partnerce, o ile oczywiście tego chcecie. Tu nie chodzi o zaspokojenie jej potrzeb poprzez odbycie stosunku, ale o pomoc w pozbyciu się twoich problemów z erekcją. Jeśli partnerka nie będzie miała orgazmu podczas stosunku, możesz doprowadzić ją do orgazmu oralnie po swoim wytrysku.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *