Jak się masturbować

Kiedyś czytałem wyniki badań, z których wynikało, że 94% nastoletnich chłopców przyznaje się do masturbacji, a pozostałe 6% kłamie. Cóż, może to lekka przesada, ale jedna rzecz jest pewna – my, mężczyźni, rodzimy się z penisami w dłoniach i robimy z nich dobry użytek niemal od dnia narodzin!

Czy to prawda, że praktycznie wszyscy chłopcy masturbują się? Cóż, wydaje się wielce prawdopodobne, że znaczna większość mężczyzn masturbowała się w pewnym okresie swojego życia i większość robi to regularnie. Wielu ma z tego powodu poczucie winy.

Skąd bierze się poczucie winy?

Dla wielu osób masturbacja to niższa forma aktywności seksualnej, przynajmniej w porównaniu z seksem z partnerką. Ale to błędne przekonanie – masturbacja jest po prostu najprostszą formą przyjemności seksualnej, wolną od kwestii emocjonalnych, mogących towarzyszyć seksowi z partnerką. Może stanowić prosty i satysfakcjonujący sposób na uwolnienie napięcia seksualnego.

Masturbację należy celebrować, a nie czuć się winnym z powodu jej uprawiania. Ale przezwyciężenie tego poczucia winy może być trudne dla wielu mężczyzn, u których jest ono zakorzenione od dzieciństwa, gdy mama zabraniała im się dotykać „tam na dole”. Cóż, nic nie mogło zabrzmieć dla chłopca bardziej zachęcająco. Oczywiście w konsekwencji tych zakazów odebrano nam możliwość doświadczania i czerpania przyjemności z naszych ciał i zmuszono do poczucia wstydu, związanego z naszą męskością. Nie jest to najlepszy sposób na osiągnięcie zdrowego stanu emocjonalnego.

Pytanie brzmi: co mężczyzna może zrobić, aby zmienić swoje postrzeganie masturbacji? Na pewno mężczyźni będą to robić bez względu na to, czy będzie się z tym wiązać poczucie winy, czy nie. Odpowiedź leży w zmianie naszego podejścia, abyśmy mogli czerpać przyjemność z masturbacji i celebrować ją jako nieodłączną część naszej męskości.

Czy masturbacja faktycznie jest korzystna?

W 1994 roku dr Jocelyn Elders straciła pracę jako ordynator na oddziale chirurgii w USA ponieważ odważyła się stwierdzić, że masturbacji należy uczyć. (Dlaczego mamy takie restrykcyjne podejście? To prawie jakby powiedzieć, że nie wolno nam uczyć się czerpania przyjemności z naszych własnych ciał.) Pani doktor powiedziała, że jest to „uczenie się seksu na przyszłość”. I tak faktycznie jest: masturbacja pomaga nauczyć się kontroli i opóźniania wytrysku, co dla niektórych mężczyzn stanowi podstawę do nauki zaawansowanych technik seksualnych, takich jak orgazm wielokrotny. Ostatecznie to przecież przyjemna aktywność, podczas której nie musisz martwić się o nikogo, prócz siebie.

Jak często mężczyźni się masturbują?

Pamiętam, gdy raz na obozie jako nastolatek brałem udział w zawodach brandzlowania, w którym chodziło o to, kto pierwszy skończy. To nie było pomocne w nauce jak być dobrym partnerem seksualnym, ale nauczyło mnie jednej rzeczy: młodzi mężczyźni potrzebują uczyć się na temat seksu i tego, co jest w związku z nim normalne. Tego brakuje w codziennym życiu. Dlatego przeprowadzają na przykład zawody w brandzlowaniu, żeby zobaczyć, jak rozwinęły się ciała ich rówieśników i jak reagują. Nikt nie uczy chłopców, jaka ilość spermy jest normalna, jak daleko można „wystrzelić” ani jak dużo czasu potrzeba, by dojść. W rezultacie jako chłopcy martwimy się, czy to co robimy jest normalne. Więc, aby was uspokoić, powiem: wszystko co robicie jest normalne!

Mimo wszystko, jak często masturbują się mężczyźni? Wydaje się, że trzy razy w tygodniu to średnia między 30 a 40 rokiem życia, a raz czy dwa razy w tygodniu to średnia około 40-tki. Jeśli jesteś w związku i uprawiasz regularny seks możesz praktykować masturbację rzadziej. Ale tak samo jak wszystko, co związane z seksem, masturbacja jest kwestią indywidualnych potrzeb.

Jak się masturbować?

Kiedyś pewien mężczyzna spytał mnie jak wiele jest sposobów masturbacji? Cóż, a jak wiele jest gwiazd na niebie? Wątpię, żeby męska wyobraźnia miała w jakiejkolwiek innej sferze tak wielkie pole do popisu. Aby poczytać na temat różnych sposobów masturbacji, odwiedź witrynę Jackin’World, na której znajdziesz również informacje na temat tego, jak zwiększyć swoją przyjemność, pomoc w zrozumieniu własnej seksualności oraz różnych technik. Naprawdę warto tam zajrzeć. Witryna zawiera ponadto zdjęcia technik masturbacyjnych, informacje na temat męskiego orgazmu, sposobów wytrysku, składu nasienia i jego koloru, tego co normalne i powszechne, częstotliwości masturbacji, ćwiczeń Kegla, oraz o wiele więcej. Są tam również informacje na temat kobiecej masturbacji, co również warte jest poznania. Ponadto witryna zawiera wiele użytecznych informacji na temat orientacji seksualnych, wzajemnej masturbacji, męskiej anatomii i rozwoju, zachowań seksualnych u dorosłych mężczyzn oraz opinie na temat indywidualnych doświadczeń.

Maszyny Sybian i Venus 2000 to odpowiedź techniki na wyzwanie osiągnięcia maksymalnej rozkoszy przy masturbacji! W skrócie – są to najbardziej wyrafinowane pomoce do masturbacji, jakie kiedykolwiek wymyślono. Oczywiście nie są to tylko zabawki – mogą one nauczyć zarówno mężczyzn jak i kobiety jak osiągać orgazmy wielokrotne. Oczywiście są również pomocne w osiąganiu potężnych orgazmów.

Co to jest masturbacja?

Masturbacja to czynność polegająca na ręcznej stymulacji penisa w celu osiągnięcia przyjemności seksualnej. W przypadku dorosłych mężczyzn oraz starszych chłopców masturbacja zwykle kończy się wytryskiem, w którym sperma (płyn zawierający plemniki), wydostaje się z ciała poprzez penisa. Wytryskowi zazwyczaj towarzyszy orgazm, który odczuwany jest przez całe ciało – jest to najpotężniejsze uczucie przyjemności, jakiego może doświadczyć ludzkie ciało.

Po co się masturbować?

Jeśli kiedykolwiek jej próbowałeś znasz odpowiedź na to pytanie! Poza przyjemnością masturbacja umożliwia również rozładowanie napięcia seksualnego, które gromadzi się naturalnie po pewnym czasie. Każdy mężczyzna i dojrzewający chłopiec czasem czuje się pobudzony i podniecony, a myśli krążące wokół seksu przejmują nad nim kontrolę. To jest całkowicie naturalny proces: twoje narządy płciowe produkują i magazynują spermę, a twoje ciało odpowiada oczekiwaniem na jej uwolnienie, aby móc zrobić miejsce na kolejną ilość. Jednym ze sposobów uwolnienia nadmiaru produkcji są zmazy nocne, które mają miejsce w trakcie snu.

Bez względu na to, co słyszałeś (od przyjaciół czy dorosłych), masturbacja jest całkowicie bezpieczna. Nie wpływa na rozwój penisa, możliwość osiągnięcia erekcji ani na płodność. Nigdy też nie skończy ci się sperma.

Wiek inicjacji

Jeśli jesteś w stanie to przeczytać, jesteś wystarczająco dorosły, by się masturbować! Aczkolwiek możesz być zbyt młody, by mieć wytrysk. Większość chłopców ma pierwszy wytrysk w wieku 12-15 lat, czasem wcześniej lub później. Możesz także masturbować się, a nawet osiągnąć orgazm także wtedy, gdy nie jesteś jeszcze zdolny do wytrysku. Ale dla większości mężczyzn orgazm jest przyjemniejszy, gdy towarzyszy mu wytrysk.

Czy masturbacja może być szkodliwa fizycznie?

Absolutnie nie! W przeszłości popularne były historie o tym, że od masturbacji można oślepnąć, oszaleć, że rosną włosy na dłoniach itd. Pomimo to nawet wtedy masturbacja była powszechną praktyką. Wszystkie te przesądy są wyssane z palca, choć nawet do dziś pokutują na temat masturbacji jakieś dziwne przekonania. Pamiętajcie – jeśli te historie byłyby prawdziwe, świat byłby pełen ślepych, szalonych mężczyzn z owłosionymi dłońmi. Masturbacja to coś, z czego korzysta prawie każdy mężczyzna i w żaden sposób nie jest ona szkodliwa.

Czy jeśli się masturbuję to znaczy, że jestem frajerem?

Oczywiście, że nie! Pewnie słyszałeś, jak nazywano kogoś „onanista” w formie obrazy, albo jak ktoś chwalił się, że on nie musi się masturbować, bo ma mnóstwo „prawdziwego” seksu. To stek bzdur! W takich przypadkach zwykle osoba, która to mówi, masturbuje się i czuje się z tego powodu winna, więc obraża innych, aby przenieść na nich swoją winę. To błędne koło zawiści, a jego skutkiem jest poczucie winy z powodu tej cudownej rzeczy, do której zdolne są nasze ciała. Aby wyrwać się z tego kręgu wystarczy uświadomić sobie, że potencjalnie każdy się masturbuje, również dorośli mężczyźni, który chwalą się tym, że mają tyle prawdziwego seksu, ile tylko chcą. Jeśli powiesz, że masturbujesz się i jesteś z tego dumny (nawet jeśli powiesz to tylko sobie), przekonasz się, że jedynymi frajerami są ci, którzy kłamią ten temat!

Czy można masturbować się za dużo?

Przez pierwsze kilka lat po odkryciu masturbacji, większość chłopców robi to znacznie częściej niż będą to robić w późniejszym życiu. Chłopiec w wieku 13 czy 14 lat często masturbuje się 3-4 razy dziennie i jest to całkowicie normalne, pomimo że chłopcy często martwią się, że robią to zbyt często. Oczywiście czas spędzony na masturbacji można często spożytkować w bardziej konstruktywny sposób, ale jeśli masz zamiast powiedzmy oglądać w tym czasie telewizję, nie masz się czym przejmować. Po prostu baw się dobrze, a za kilka lat na pewno porzucisz ten nawyk.

Jak często jest normalnie?

Nie ma określonej odgórnie częstotliwości masturbacji, możesz to robić zawsze, gdy masz na to ochotę. Najgorsze, co może ci się w związku z tym przytrafić, to podrażnienie penisa (gdybyś pocierał w ten sposób jakąkolwiek inną część ciała, efekt byłby taki sam). Niektórzy chłopcy masturbują się kilka razy dziennie, inni – raz dziennie, jeszcze inni raz lub dwa w tygodniu. Są też ludzie, którzy nie robią tego w ogóle, ponieważ nie czują potrzeby, powiedziano im, że to coś złego, albo też dlatego, że potrafią kontrolować chęć masturbacji.

23 thoughts on “Jak się masturbować”

 1. Witam,
  Czytam ostatnio sporo o masturbacji, a to tylko dlatego, ze dowiedzialam sie, ze moj chlopak z ktorym jestem od 3 lat (razem ze soba mieszkamy i sypiamy reguralnie) masturbuje sie. Przykro mi bardzo z tego powodu, bo ja myslalam, ze gdy sypaia sie z facetem regularnie to on tej masturbacji nie potrzebuje. No ale jest inaczej. On twierdzi, ze to jest normalne i nie da sie tego zmienic, bo po prostu od czasu do czasu tego potrzebuje. No a mi smutno:( bo praktycznie seks uprawiamy bardzo czesto, nieraz codziennie a nieraz co dwa dni i myslalam ze mu tego nie potrzeba…
  Czy to co on robi jest normalne? Prosze o odpowiedz. Dziekuje

 2. ja mam 22 a on 26. Ale ja prosze o jakas normalna odpowiedz a nie o jakas badziewna od jakiegos palanta.

 3. mam taki proglem kiedy uprawiam seks i zrobimy przerwe to mi penis nie chce stanac cio zrobic

 4. Witam.
  Mam skromne pytanie 🙂
  Co robić żeby penis rósł szybciej?
  I czy masturbacja przyśpiesza jego wzrost?

 5. Droga Kasiu, twój chłopak może mieć ochotę na seks nawet kilka razy, w ciągu jednego dnia. Trochę głupio się pytać co 3/4 godz czy pójdziesz ze mną do łóżka. To jest normalne. Po prostu on nie chce byś myślała, że za często chce seksu i woli się masturbować. Porozmawiaj z nim czy tak naprawdę jest.

 6. witam.
  co do poczucia winy chcialbym powiedziec jedno. wcale nie musi ono byc wywolane przyzwyczajeniami z dziecinstwa. dla katolikow masturbacja jest po prostu grzechem ciezkim i nie powinno sie tego robic. bardzo prosze o nie komentowanie IDIOTYCZNIE mojej odpowiedzi i o nie atakowanie katolikow w tej kwestii, bo nawet jesli jestes ateista lub kims kto wyznaje co innego – ja Cie szanuje i wymagam tego samego. dziekuje

 7. Witam. Ja zacząłem się masturbować w wieku 13 lat (obecnie mam 24). Wpadło mi to w nałóg do tego stopnia iż nie mogę bez tego zasnąć. Poza tym zauważyłem 1 skutek uboczny, otóż przez masturbację, gdy penis nie był jeszcze całkowicie rozwinięty, teraz jest krzywy :/

 8. wiele męskich penisów „krzywi” się w jedną bądź drugą stronę, to nic strasznego. Jeśli jednak bardzo Cię to niepokoi zgłoś się do lekarza.

 9. ja mam 11 lat i miałem wytrysk już w wieku 10 lat. Ato że mężczyzna się masturbuje kilka razu dziennie to normalne więc niech kobiety nie zwracają na to uwagi.

 10. Do wszystkich preferujących nadmierną masturbację.
  Wiecie co wam powiem?? i Tobie 11-latku również. jak chcecie mieć takie problemy w łóżku jak mój chłopak, który masturbował się tak przez prawie 8 lat, to róbcie to dalej. On nie może z tego wyjść, a przez nieudany seks, do którego on już nabrał ogromnego urazu, prawie sypie się nasz związek. z tego co wiem, jego mądrzy kolesie też mają problemy (i nie chodzi tutaj Tylko o przedwczesny wytrysk)
  pozdro Mądrale i dalej ryzykujcie, że nigdy nie będziecie mogli stanąć na wysokości zadania (o co zadbał Pan Bóg stwarzając pewien zbiór PORAD – nie nakazów jak to sobie myślicie)

  p.s. masturbowanie się mimo posiadania chętnej partnerki to po prostu nałóg. walczy się z tym trudniej niż z innymi nałogami

 11. Ooo Jezu…
  Macie problemy weźcie się to jest naturalne oczywiście teraz mam 11 lat i się masturbuje nie szkodzi mi to a ty 11-latku spoko rób co chcesz to twoje życie i twoja decyzja ale zgodzę się do innych częsta masturbacja (Nałóg)
  to po prostu przekleństwo …
  A co do ciebie nie zadowolona weź się ogarnij jak już wspominałem to jest naturalne i jeśli twój chłopak to robił zbyt często trudno twój problem i nie żal się więcej…

  Masturbacja nie jest szkodliwa !!!

 12. Heh mysle ze masurbacja jest normalna. Smiem przypuszczac ze potrzebna. Tutaj warto sie zastanowic nad tym ze gdyby nie masturbacja to organizm sam wyrzucilby nasienie podczas polucji nocnej ktora i tak by sie zdarzyla. Byc moze jest to nawet jeden z elementow potrzebnych w czasie rozwoju seksualnego. Oczywiscie moje stwierdzenie wymagaloby gruntownych badan naukowych, niemiej jednak skoro wszyscy praktycznie to robia to moze to nasza fizjologia, moze to potrzebne, a jest napietnowane tylko ze wzgledu na normy spoleczne.

  Wszystkie problemy mezczyzn rozpoczynajacych wspolzycie moim zdaniem nie wynikaja z tego ze sie masturbuja i czy to robili ale z leku, ze strachu ze im nie wyjdzie, ze nie stana na wysokosci zadania.
  Wielu tez zbytnio powaza swoja dziewczyne, a tu jednak trzeba troche instynktu. Czasem wystarczyloby pomyslec „przelece jak nic, bedzie moja i nie ma nic do powiedzenia, zerżne ja” to naprawde dziala chociaz jak sie patrzy to dla wielu niemoralne, ale rozwiazuje wszytkie problemy facetow ktorym np. opada w czasie nakladania gumki. Wogole dzieki za interesujace forum. Mam nadzieje ze cos ciekawego dodalem od siebie.

 13. Mam 20 lat, robie to juz od 10tego roku zycia i nie mam zadnych problemów, mam wspaniały seks z moja partnerką, kiedy tylko mamy na to ochote, nigdy nie odmowił mi posłuszeństwa, mysle nawet , że przez masturbacje potrafie powstrzymywać orgazm ,zeby nie dojsc za wczesnie, kiedy trzeba to 5minutowy numerek albo godzinny sex:) wg mnie masturbacja to zupełnie cos innego niz stosunek, to nasz meski rytuał:P

 14. Ja uważam ze nie ma problemu, niech chłopak robi co chce

 15. Witam! ja mam pytanko proszę mi pomoc , jestem przerażona złapała mojego syna jaki za 2 miesiąca skończę 8 lat jak mastrubował pod kowdrą CZE RO JEST NORMALNIE W TAKIM WIEKU. Powiedziała mu że pużniej z nim o tym porozmawiam , ja nie wiem jak się zachować w tej sytuacji ???

 16. 1) TAK Leno, to jest NORMALNE. Wcześnie zaczął dojrzewać. W żadnym wypadku nie powinnaś go karcić. Ważne jest to, byś wyjaśniła mu, że to bardzo intymna sprawa, że nie powinien jedynie dążyć do osiągnięcia samej przyjemności ale powoli poznawał swe ciało, rekcję na dotyk. Daj do zrozumienia że to co robi nie jest złe, a jedynie jest etapem jego rozwoju.

  2) Jeśli go skarcisz, zabronisz tego robić (a może już tak postąpiłaś?), to i tak nie przestanie. Zasmakował i będzie robił to w ukryciu i pośpiechu, w niepokoju, braku poczucia bezpieczeństwa. To nie jest dobre i może mieć opłakane skutki w postaci ogromnych wyrzutów sumienia, poczucia niskiej wartości oraz co baardzo ważne – przedwczesny niekontrolowany wytrysk w życiu dorosłym, gdyż przez szybkie zaspakajanie się przyzwyczai członek do kilku „efektywnych ruchów” i kiedyś może mieć z tego wiele przykrości nie tylko on ale i partnerka.
  Wiem co piszę, bo mój partner boryka się z tym problemem choć ma już 26 lat…
  Naprawdę się nie przejmuj i porozmawiaj z nim na spokojnie. Uświadom w jak ważny etap życia wszedł.
  3)Jeśli postąpiłaś inaczej, NAPRAW TO. Powiedz, że zaskoczyła Cię ta sytuacja i nie umiałaś się w niej odnaleźć (bądź szczera), że nie spodziewałaś się, że tak szybko dojrzewa. Nie byłaś przygotowana na tą rozmowę ostatnio. Powiedz jak to powinno wyglądać (w pkt 1). Możesz napomnieć o tym co w pkt 2 ale tak, żeby go nie nastraszyć, w końcu po rozmowie ma mieć świadomość, że masturbacja jest naturalną formą poznania własnego ciała, należy uprawiać ją w pełnej intymności, bez pośpiechu. Że jest jednym z wielu elementów jego życia i nie może zastąpić innych jak np. zainteresowanie pływaniem czy piłką nożną.
  POWODZENIA, TRZYMAM KCIUKI!!!! 🙂

 17. Masturbować się z napletkiem na żołędziu czy ze ściągniętym? 😉

 18. Masturbacja jest jak najbardziej normalną i potrzebna facetowi! Rozluźnia, sprawia przyjemność, odpręża… Itd. Z czasem może się wydawać ze przybiera to formę nałogu. Staje się normalną czynnością tak jak oddychanie chodzenie do pracy czy jedzenie. Wszyscy moi kumple to robią i czasem o tym rozmawiamy, (i śmiechu przy tym jest co nie miara). Każdy facet potrzebuje chwili relaksu i odpoczynku oraz intymności. Nawet jeśli jest w stałym związku. Ja nie mam zamiaru z tego rezygnować.

 19. ******Droga Kasiu.Zapytaj go co mu to daje.Niech ci opowie.Jeżeli mówi że tak mu dobrze, to po prostu ma większe potrzeby. Ja powiem że długo się onanizuje i bynajmniej nie jest to nałóg bo jak chcę to nie muszę się onanizować i 6 miesięcy.Mi onanizowanie pomogło wydłużyć stosunek.Wcześniej 3-5 minut i finał.Teraz nawet 2 godziny mogę.Ja mam jeden orgazm a moja luba nawet 7.Ale trzeba uważać żeby go nie przemęczyć bo wtedy zwis i nawet prośby nie pomogą.Pamiętajmy że każdy organizm jest inny i inaczej będzie reagował.Dużo rozmawiajcie pozwoli wam to zrozumieć sytuację.Brak rozmów prowadzi do nieporozumień.

  *******Droga Leno.Twój syn jest bardzo młody.Musiał gdzieś taką sytuację zaobserwować.Na pewno nie karć go, nie strasz itd.To może być potem powodem dużych kompleksów i zahamowań.Porozmawiaj z nim przede wszystkim co mu to daje.Jak mu zabronisz to prawdopodobnie i tak to będzie robił bóg wie gdzie w strachu przed tobą itd.Zgadzam się z Mary.Jako facet potwierdzam to.Stoi przed tobą trudne zadanie.Ale skoro odważyłaś się tutaj zapytać o radę to widzę że dasz sobie radę.

  Pozdrawiam Was

 20. Masturbacja jest szkodliwa, szczególnie w dużych ilościach. Wiesz jaka witamina jest potrzebna do wytworzenia spermy? Wit. D.Wiesz co się stanie jak będziesz się wdawał w konwersacje ze swoim penisem po 7 razy na dzień. Przypuszczam, ze szybko I często będziesz przeziębiony. Choroby psychiczne też są. Jest tego wiele więcej. Poczytaj o masturbacji. Młodzi pamiętajcie kiedy przestać!

 21. Kurde ludzie masturbacia u mężczyzn jest tormalna i niejest szkodliwa !! ChyBA ze masturbujemy sie kilkanascie razy dziennie to to est nałóg i jezeli tak jest to juz trzeba sie leczyc … masturbacja jest normalna jezeli robimy to codziennie lub pare razy w tygodniu ,miesiacu.. Zadnej obawy Chłopaki masturbacja jest zdrowa poniewarz wyrzucamy z organizmu stara sperme i nasz organizm produkuje nową takze zadnej obawy jezeli sie masturbujecie i jezeli wam ktos powie ze masturbacja jest kompletnie niepotrzebna i jezeli to robisz to sie tym nie przejmuj …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *