Rozmiar penisa i pochwy

Wybaczono by ci myślenie, że nic nowego nie można dopowiedzieć o rozmiarach penisa, ale myliłbyś się. Ponieważ mimo całej debaty na temat tego, jak duży musi być penis by zaspokoić kobietę, jedna rzecz zdaje się zawsze powracać: jak duża jest przeciętna pochwa?

Długośc penisa

Rozmiar Penisa – co zmienia ten dodatkowy centymetr?
By umieścić odpowiedź na to pytanie w odpowiednim kontekście, musimy znać rozmiar przeciętnej erekcji. Interesujące jest, że kilka ostatnich badań wykazało, że jest to mniej niż myśleliśmy dotychczas. Przez dziesięciolecia, doktorzy cytowali przeciętną długość erekcji, przynajmniej dla białych mężczyzn, 16,5 cm, wartość wyprowadzona z badań Alfred Kinseya z lat 50. Ale Kinsey prosił mężczyzn, by sami mierzyli swoje penisy, a następnie wysyłali mu wyniki na pocztówce – ale problemem przy tej technice, jak obecnie wiemy, jest to, że zawsze daje ona zafałszowane wyniki: mężczyźni przeszacowują rozmiary swoich penisów kiedy je mierzą.

W ostatnich badaniach lekarze i przeszkoleni wolontariusze mierzyli męskie erekcje, a długość i szerokość penisa okazały się być mniejsze niż w wynikach Kinseya! Więc zakładając, że nasze penisy nie kurczą się niesamowicie w miarę upływu czasu, możemy przyjąć jako średnią wartości, które powstały w badaniu Lifestyles Condom Company w 2002 roku. Oto one: przeciętna długość białego mężczyzny to 14,99 cm cala; przeciętna obwód penisa białego mężczyzny to 12.45 cm. (na wypadek, gdybyś się zastanawiał – długość i szerokość penisów czarnych mężczyzn jest przeciętnie o pół cała większa, podczas gdy penisy Azjatów są o pół cala mniejsze.)

Jeśli chcesz wiedzieć, w jaki sposób możesz się porównać, weź dwa kawałki sznurka i przytnij je do tych długości, następnie połóż ten dłuższy wzdłuż górnej powierzchni penisa w erekcji i owiń drugi wokół najgrubszej części twojej erekcji. Większy? Mniejszy? Średni? Według The Penis Website najprawdopodobniej jesteś przeciętny, jako, że pełne 60% erekcji ma od 13.34 cm do 16,51 cm długości. Większość mężczyzn leży troszeczkę poza tym zakresem, a tylko parę procent ma naprawdę długie lub krótkie penisy.

A teraz, w jaki sposób mierzy się wielkość przeciętnej pochwy? Więc, kiedy kobieta nie jest podniecona, jej pochwa raczej nie będzie miała więcej niż 7,62 cm długości, a już naprawdę rzadko zdarzają się 10,16 cm. To prawda, że w miarę podniecania się jej pochwa puchnie i wydłuża się, ale nawet w szczycie seksualnego podniecenia, przeciętna długość pochwy przed penetracją to ledwo 5 cali. Więc, możesz zapytać, co się dzieje, kiedy kobieta bierze w siebie w całości hojnie-obdarzonego mężczyznę? A oto interesująca rzecz – kobieca pochwa może rozszerzyć się do całych 20,32 cm w długości podczas penetracji dużego penisa (lub czegokolwiek innego co się w niej znajduje!) jeśli jest wystarczająco podniecona, ale wzięcie tak długiego penisa byłoby rozciąganiem jej do punktu dyskomfortu dla większości kobiet. A część tego zwiększenia długości wynika z faktu, że macica przesuwa się do góry, tak, że penis może skutecznie wsunąć się pod szyjkę macicy w miarę penetrowania – i, jeśli uderzy w szyjkę, większość kobiety odczuwałaby ból.

Jest jeszcze jeden interesujący fakt związany z pochwami, o którym wie niewielu mężczyzn – najbardziej czułe są w odległości do 5 cm od wejścia. Tak jest: ledwo 5 cm. Dalej nie ma już zbyt wielu zakończeń nerwowych.

Więc, o ile nie jest ona prawdziwą królową rozmiaru, kobietę najprawdopodobniej zaspokoić może erekcja jej mężczyzny, nawet jeśli ma tylko 10 cm. Czy możliwe więc jest, że głęboka penetracja to tylko męskie pożądanie, nie kobiece? Czy możliwe więc jest, że mężczyźni cenią sobie długość penisa, ponieważ chcą wchodzić głęboko w swoją kochankę, a nie dlatego, że obawiają się o jej zaspokojenie?
W jakimkolwiek badaniu zaspokojenia kobiety, szerokość penisa oraz jego obwód zdają się figurować zdecydowanie częściej niż długość penisa. Ale zanim się temu przyjrzymy, istnieją pewne pozycje seksualne, które mogą mężczyznom z bardzo długimi penisami lub bardzo małymi – i ich partnerkom – lepiej się bawić.

Jeśli jesteś krótki, powiedzmy mniej niż 12,70 cm, najlepszą pozycją jest mężczyzna na górze, może być z pupą twojej partnerki na poduszce, żeby jej biodra były uniesione. W ten sposób uzyskasz dobrą penetrację i będziesz mógł uderzać w jej punkt G – najbardziej czułe miejsce jej pochwy. Nawet lepiej będziesz mógł go dotykać, jeśli twój penis zakrzywiony jest do góry, jako, że naturalnie będzie wtedy dotykać jej punktu G w trakcie wsuwania. Jeśli twój penis jest bardziej jak prosty maszt, podniesienie jej bioder pomoże ci trafić w jej punkt przyjemności.

Jeśli masz ponad 15,24 cm długości, nie pchaj zbyt głęboko bo możesz uderzyć w jej szyjkę macicy. Dobrym sposobem na uniknięcie tego jest pozwolić jej na ujeżdżanie cię, kobieta na górze, tak by mogła kontrolować głębokość i kąt penetracji.

Więc teraz, a co z grubością penisa? Wciąż powtarzane jest (najczęściej na stronach mężczyzn, jak zauważyłem), że kobiety, które mają jakieś preferencje rozmiaru mówią, że cenią sobie grubość bardziej niż długość, ale ciężko jest znaleźć takie uwagi pochodzące od prawdziwych kobiet. A oto dlaczego: pochwa nie jest wydrążoną rurą – jej ściany normalnie leżą zetknięte ze sobą, a rozchodzą się jedynie kiedy penis lub palec wsuwa się między nie. Więc – niech to będzie jasne – twój penis wciska się pomiędzy ściany jej pochwy, które następnie odskakują i naciskają na skórę twojego penisa. Jest to prawdziwe niezależnie od tego czy pchasz czy jedynie leżysz nieruchomo z penisem w swojej partnerce.
Co więcej, kiedy kobieta jest podniecona seksualnie, jej pochwa zaciska się właściwie wokół czegokolwiek, co się w niej znajduje – mogłeś to zauważyć jeśli kiedykolwiek miałeś palec lub dwa w swojej partnerce kiedy dochodziła do orgazmu. Faktem więc jest: nawet najcieńszy penis może wypełnić przestrzeń! A elastyczność ścian pochwy oznacza ten sam nacisk na grubego penisa jak i na chudego. A jeśli to prawda, to duży penis i mały penis będą czuły się mniej więcej podobnie kiedy znajdą się w środku.
Zdumiewające, nieprawdaż? Jeszcze raz, męskie obawy związane z rozmiarem penisa mogą bardziej wiązać się z przekonaniem, że potrzebują dużej erekcji by zaspokoić kobietę niż rzeczywistość tego, co daje jej przyjemność seksualną. Prawdą jest, jeśli wydaje ci się, że jest wokół ciebie luźna, albo nic nie czujesz, to najprawdopodobniej jest to sprawa nawilżenia, a nie rozmiaru. Naprawdę podniecona kobieta może być tak mokra, że stracisz uczucie ciasności, które pochodzi od ścian jej pochwy przesuwających się z pewnym tarciem na twoim penisie. Kiedy jej pochwa jest zbyt mokra, jest mniej tarcia, mniej uczucia i mniej przyjemności – dla was obojga. To nie jest sprawa tego, jaki masz rozmiar – to bardziej kwestia tego, jak ślisko jest!

Oraz ostatni mit do zbadania to ten o porodzie, który rozszerza pochwę. Kobiety, które rodziły, normalnie nie mają luźniejszych pochew niż kobiety, które nigdy nie rodziły. To ta zadziwiająca własność – rozciąga się, powraca do poprzednich rozmiarów. W każdym razie, jeśli kobieta po porodzie czuje, że może być troszkę bardziej rozciągnięta niż wcześniej, zawsze może zastosować ćwiczenia Kegla by zacisnąć swoje mięśnie – a jako, że to pozwala jej lepiej złapać męskiego penisa, seks może wydawać się przyjemniejszy dla obojga partnerów! Ale nie jest to kwestia rozmiarów – to bardziej kwestia kondycji.

A na koniec, mężczyźni mogą być spokojni, wiedząc, że rozmiar ich penisa nie jest problemem dla większości kobiet. Ale jeśli jesteś mały i brak ci pewności siebie (to się zdarza!), odpowiedzią może być nauczenie się kilku technik seksualnych, które dadzą ci tę przewagę w łóżku: pamiętaj, większość kobiet po prostu kocha seks oralny, a jeśli uda ci się doprowadzić ją do orgazmu kiedy robisz jej minetę, będzie cię uwielbiać jako kochanka – niezależnie od rozmiaru twojego penisa!

Czy artykuł jest przydatny?
Wystaw swoją ocenę:
(1 002 głosów, średnia: 4,66 z 5)

Zobacz podobne tematy:

 1. Rozmiar penisa a reakcje pochwy
 2. Rozmiar penisa w stanie erekcji i w stanie spoczynku
 3. Więcej na temat rozmiarów penis i pochwy
 4. Rozmiar jąder
 5. Prezerwatywy

69 odpowiedzi do “Rozmiar penisa i pochwy”

 1. Czytelnik84 Says:

  Zajebisty artykuł,dosc sensownie napisany

 2. Kosiarz Says:

  Jak można pisać, że elastyczność ścian pochwy oznacza ten sam nacisk na grubego penisa jak i na chudego??
  Można to porównać do nadmuchiwania balonu. Jak go wypełnimy tylko lekko powietrzem, ściany nie będą tak samo napięte jak wówczas kiedy wypełnimy go dużą ilością powietrza.Ścianki będą w drugim przypadku bardziej napięte i będą dawać większy nacisk bo ciśnienie jest większe. Z pochwą jest podobnie, jak ją cienkim penisem wypełnimy nie napnie się tak mocno jak w przypadku grubego członka. Pochwa bardziej napięta jest bardziej rozciągnięta w obwodzie. Skóra jest przez to cieńsza i receptory lepiej i mocniej odbierają stymulację. Także grubość członka jest istotna. To moja opinia.

 3. bleble Says:

  moim zdaniem jest tu prawda… moze na wiekszego penisa przy wiekszej pochwie jest wieksze na poczatku tarcie ale pozniej nie ma to znaczenia…

 4. rafik Says:

  Mam sporo koleżanek i każda powie że im większy tym lepszy to raz a dwa dlaczego polki pękają na czarnych to oczywiste, rozmiar xxl ;)

 5. goodies Says:

  Hey, nie kazdy czarny ma duzy rozmiar! Czas obalic ten mit!!! polka która peka na czarnych.

 6. beautiful nightmare Says:

  jestem kobieta i powiem szczerze, ze gorszych bzdur w zyciu nie slyszalam, ani nigdzie nie przeczytalam… mysle ze to bardziej artykul ku pokrzepieniu serc w stylu porad tygodnika dla pan, spomiedzy nowych plotek o dodzie, a horoskopow…
  zgadzam sie w 100% z kosiarzem

 7. RudeBoy Says:

  Skoro liczy się grubość, to i długość ma znaczenie. Tak jak napisał Kosiarz, balonika nie oszukasz. Jeżeli ściany pochwy napinają się i są wrażliwsze w przypadku szerszego członka, to „wydłużając” się pod wpływem dłuższego też będą bardziej napięte. Jednak trzeba wziąć pod uwagę to, że pochwa balonem nie jest i członek ni jak nie przypomina powietrza. By odczuć różnice członków, musiałby się one znacząco różnić. Jeden centymetr więcej w długości lub grubości nie zapewni raczej dużo większego napięcia. Rozmiar ma znaczenie, ale bez przesady.

 8. KasiaK Says:

  Miałam kilku mężczyzn w swoim łóżku. Jeden był zdecydowanie większy od pozostałych, ale nie mogę powiedzieć aby z nim było mi najlepiej. Liczy się przede wszystkim technika i uczucia. Mężczyzna, który potrafi zafascynować podczas zwyczajnego dnia będzie też świetnym kochankiem w nocy, a rozmiar to sprawa naprawdę mało istotna :)

 9. CoWyGadacie Says:

  Po 1:
  Orgazm u kobiety w pewnym stopniu nie zależy także od odczuć seksualnych, ale także od „psychiki” , tzn uczucia sa bardzo wazne, tak samo jak i podniecenie, im kobieta jest bardziej podniecona, tym bardziej odczuwa komfort podczas stosunku.
  Po 2:
  Każdy mężczyzna jest inaczej zbudowany, tak jak i każda kobieta, jedna bd przeżywała doznania w innych punktach pochwy niż druga, więc to też nie jest wina mężczyzn!

  Rozmiar prącia ma znaczenie, ale nie aż takie duże, jak myślicie

 10. luis Says:

  ja mialam tylko jednego partnera jestem z nim od kilku lat… nie wiem jaki ma rozmiar ale chyba przecietny (jemu sie chyba wydaje ze maly ale to tak chyba wiekszosc facetow ma) w kazdym razie zaspokoja mnie od pierwszego razu ! zawsze myslal przede wszystkim o mnie (co nie znaczy ze ja nie mysle o nim :p) i nigdy mnie nie zawiodl. i zgadzam sie ze grubosc ma znaczenie. a pochwa ktora przystosowuje sie do swojego mezxczyzny wcale nie ma ochoty sprawdzac wiekszych bo sie zwyczajnie boi:p rozmawialam z wieloma kolezankami i wcale nie mamy ochoty bardziej sie rozciagac!;p

 11. Ziom Says:

  Ten artykuł jest świetny!! ;) Szacun. Teraz nie muszę sie martwić !

 12. laska Says:

  a ja uwazam ze nie rozmiar sie liczy tylko jakosc takie jest moje zdanie

 13. suchy Says:

  Bozia obdarowała mnie długością 16cm i grubością (obwodem) 12 cm i powiem tak ze nie czuje się z tym pewnie. Mam zamiar używać tabletek powiększających. Uwazam ze członek odpowiedni powinien mieć podczas wzwodu ok.20cm dlugości i 15 cm w obwodzie, z takim członkiem można być pewnym siebie. Pozdrawiam

 14. klucha Says:

  Ja mam penisa w stanie spoczynku 9cm a wzwodzie 15cm moja dziewczyna nie narzeka

 15. dana Says:

  Ja cały czas byłam tylko z mężem i było mi bosko, miał małego ale cały czas myślał o tym by było mi przyjemnie, a teraz (po jego śmierci), wzięłam sobie kumpla, ma dużo większego ale co z tego jak to nie jest już miłość tylko zwykle pieprzenie, zero miłości, trochę czułości… i doszłam do wniosku, że mały nie znaczy gorszy, musi być to coś jeszcze by było wspaniale. Pozdrawiam

 16. Never Says:

  Artykuł bardzo pozytywny i budujący, ale przeczytanie go raczej nie załatwia wszystkich problemów z wielkością i kształtem penisa… Mam tu na myśli zdanie które mówi o punkcie G i sposobach docierania do niego prostych, jak i zakrzywionych do góry penisów… A co z tymi zakrzywionymi do dołu, czy w bok? Życie zna i takie przypadki.
  No i jeszcze kwestia mięśni pochwy… Ale zacznijmy od początku… Zazwyczaj wielokrotne powtarzanie tej samej czynności prowadzi do powiększania się mięśni co pozwala im mocniej kurczyć się i rozkurczać. Więc jak to się ma do tego, że seks z kobietą, no bardziej doświadczoną ( nie mam tu na myśli kobiet pracujących zawodowo w tym fachu) jest mniej odczuwalny, a co za tym idzie nie tak przyjemny jak z kobietą bardziej pruderyjną? Czy podniecenie kobiety i jej stopień nawilżenia, aż tak bardzo może wpłynąć na odczucia partnera, że jedyną przyjemnością podczas stosunku pozostaje przyjemność wizualna?

 17. ULA Says:

  Z tą grubościa to jakieś mity….jakby grubość nie miała znaczenia to nas kobiety podniecałby nawet tampon…moj obecny ma ogromnego jakies 19 cm-20 cm i jest nieziemsko

 18. xD Says:

  Naoglądaliście się pornosów gdzie maja minimum 20 cm i wpadacie w kompleksy. Nie liczy się tylko fiut. Atmosfera, delikatność. a przede wszystkim uczucie jakie wkładasz w akt miłosny :)

 19. Gość Says:

  Ja mam 20,3cm na 15,6cm we wzwodzie, jeśli metoda mierzenia podana tutaj jest prawidłowa. Nigdy nie miałem kompleksów choć nie wiedziałem, że zaliczam się do „bardzo dużych”. Jest? Działa? Masz kobietę? Jeśli odpowiedź to 3xtak, to po co przejmować się takimi bzdurami jak długość/grubość?

 20. kobieta Says:

  Dla mnie długość ma znaczenie, a jeżeli chodzi o grubość to dodam, że mam drugiego partnera seksualnego i grubość jego penisa jest znacznie większa niż tego pierwszego. Jest cudownie:):)

 21. kat Says:

  każdej kobiecie będzie dobrze w łóżku jeśli w nim wyląduję z facetem, który ją pożąda i który także jej chce sprawić przyjemność i który jest pewny siebie, nie ma nic bardziej seksownego niż pewny siebie facet, brak kompleksów w łóżku drodzy panowie jest w stanie dodać wam więcej niż te centymetry którymi się tak przejmujecie, mega podniecający jest widok faceta który nie może się oderwać od lizania brzoskwinki, który ma ochotę zainteresować się każdym centymetrem ciała, panowie to jest clue!

 22. karolcia Says:

  Długość nie ma takiego znaczenia jak grubość :)

 23. seba Says:

  Ja mam 16 długości i 12 cm szerokości więc mam przeciętnego penisa.

 24. Zakrecona Says:

  Wybaczcie ale Wy macie problemy. Przecież w tym liczy się tylko uczucie i technika a nie grubość i długość. Żal mi tych kolesi którzy uważają że jak mają dużego „ogiera” to mają już wszystko, to jak byście myśleli tym co mają w spodniach a nie w głowie. Czasem mężczyzna z małym penisem może być zajebistym kochankiem w łóżku niż taki co ma nie wiadomo ile który myśli tylko o zaspokojeniu wyłącznie swoich potrzeb. Pozdrawiam.

 25. mama Says:

  Jeśli pochwa nie rozszerza się po porodzie, a raczej w jego trakcie, to skąd opinie tylu małżeństw, że ich seks nie smakuje już tak samo, jak przed porodem? Skąd zabiegi laserowej rekonstrukcji pochwy? Co do rozmiaru to sądzę, że jednak ma znaczenie. Miałam kilku partnerów seksualnych i nie chodzi o to, by był jak największy. Musi być w sam raz. Któregoś razu uprawiałam seks z mulatem i bolało jak cholera, bo miał długiego i rzeczywiście obijał się o szyjkę. Ciężka sprawa. Ale i tak rozmiar nie jest najważniejszy, najważniejsze jest uczucie. Przynajmniej dla kobiety.

 26. monika Says:

  Kat masz absolutną racje! Myślę, że wszystkie się z Tobą zgodzimy.

 27. mon Says:

  Nie rozumiem co z tą wilgotnością, mój facet uwielbia kiedy jestem mokra, mi też się wtedy bardziej podoba więc dlaczego to ma dawać mniejsze podniecenie?

 28. uwouwo Says:

  Ja mam dlugosc 15 cm i obwod 15,5 w najgrubszym miejscu i 14,5 w najcienszym.

  Niby jest sredni, ale dziewczyny zawsze chwalily jego grubosc :)

 29. Kevo Says:

  Mam 20,5 centymetrowego penisa jak mi stanie. Za całą pewnością nie mogę narzekać! Bo jak tu czytałem to dorośli faceci mają zdecydowanie mniejsze rozmiary ;)

 30. Gumis Says:

  Ja mam 17 lat i 15 cm…;/
  niby przeciętny ale chciałbym miec nieco większego…

 31. zrozpaczony Says:

  Moja dziewczyna jak się dowiedziała że mam 16,5 cm, rzuciła mnie dla innego który ma 18, więc sam nie wiem czy rozmiar nie ma znaczenia?

 32. Ja Says:

  No to mam problem. Każdy pisze o 16, 15cm, o ja mam powiedzieć jak mam 13 w wzwodzie? Masakra! Jak myślicie, można kobietę zadowolić z takim rozmiarem? Tu pytanie jest kierowane wyłącznie do kobiet ;/

 33. dojrzała Says:

  Uważam, że wielkość i grubość penisa ma znaczenie. Jeśli penis jest mały (ok. 15 cm) to drażni punkt G i ma to odwroty skutek. Technika bardo ważna ale wielkość też. Najważniejsze, żeby kobieta i mężczyzna byli do siebie dopasowani i czuli coś do siebie, jest wtedy mega rozkosz.

 34. nadia Says:

  jak to mówią

  MAŁY, ALE WARIAT- i tego się trzymajmy :P

  chłopaki nie ma się co przejmować , tu chodzi o psychike i o rozkosz jaką dajecie partnerce:) Traktujcie ją wyjątkowo , to i wyjątkowy będzie seks :)

 35. Kamil Says:

  Witam. Mam 13 cm w zwodzie i nie czuje się z tym aż tak źle.pocieszam się tym,że są ludzie którzy maja mniejsze i żyją ;) może i chciałbym mieć większego,ale nic na siłę..cieszę się z tego co mam.pytanie raczej do kobiet -czy 13 centymetrowy członek zaspokoi kobietę?? Wiem,że każda kobieta inaczej osiąga podniecenie, ale czy na prawdę żeby uprawiać sex i dogodzić kobiecie, potrzebny jest 20cmtrowy drąg?? Prosiłbym o poważne odpowiedzi. Pozdrawiam :)

 36. Adam Says:

  Zaloze sie ze polowa wypowiadajacych sie to napalone nastolatki ktore niewiele wiedza o wspolzyciu naogladali sie filmow typu gangbang albo innych…..nie wspomne o dziewczynach (celowo nie pisze kobietach) ktore pewnie laduja w siebie banany czy kukurydze bo maja skrzywiona psychike dzieciaki najlepiej sie nie wypowiadajcie jak nie wiecie na czym co polega idzcie sobie ogladnac pornusa i pomasturbowac sie myslac ze macie 20 cm draga a dziewczyny ze maja cukinie miedzy nogami :) powodzenia

 37. szczery Says:

  no cóż gwiazdą porno to ty nie zostaniesz, ale dziewczyny już się wyraziły, w prawdziwej miłości nie ma to znaczenia. Chyba, że mówimy tu o dziewczynach często zmieniających partnerów, co mówi samo za siebie. No to wtedy mogą porównywać, z jakim najlepiej się czuły. Ale śmieszą mnie komentarze typu jak dziewczyna dowiedziała się za mam 16,5 to rzuciła mnie dla gościa który miał 18. Co zrobiliście se spotkanie i mierzyła po kolei każdemu penisa? Jeżeli dziewczyna kieruje się takimi kategoriami to znaczy, że (przepraszam całą resztę kobiet) jest nic niewartą szmatą. Poza tym są też inne sposoby doprowadzania dziewczyn do orgazmu, jak już z resztą mówiły kobiety. Może artykuł nie jest w 100% prawdą, ale nie jest to też wierutne kłamstwo. Naoglądaliście się pornoli… Ja tam bym nie chciał mieć 25cm kija, którym mógłbym wejść jedynie do połowy. To trochę niezręczne, podobno tak jak mega duże piersi, które tak podniecają, mężczyzn a są zmorą w życiu codziennym kobiet.

 38. Draculla Says:

  A ja mam 18 cm i nie narzekam pcham jakiego mam i staram sie dogodzic jak sie tylko da wtrafilem na kobiete która mowi ze woli jak najwiekszego :) po pierwszym stosunku porazka ! za drugim juz lepiej a teraz to tak ja dobrze i ostro biore jak lubi i zmienila zdanie wiec nie liczy sie tak bardzo rozmiar liczy sie podejscie i technika macie jezyki macie paluszki i fiutki wiec myslcie i dzialajcie i przestancie sie stresowac bo nic dobrego z tego nie wychodzi !

 39. xxxx Says:

  Czytam te wypowiedzi i aż śmiać się chce! 3/4 panów pisze ze ma 18 cm a średnia wielkość wynosi 15 cm. To może już powinni zmienić statystyki?

 40. Tiger Says:

  Ja slyszalem od mojej bylej partnerki,ze mam duzego,ale uwielbiam lizac brzoskwinke. Nie zawsze duzy sie liczy. My dolaczalismy do tego zabawy roznego rodzaju, a glownie dominacje/uleglosc. Wszystko zalezy jak sie do tego podejdzie. Nalezy dobrze zaczac a koniec nie bedzie trwal dlugo. Kobieta dostanie orgazmu dosc szybko, a my tylko zakonczymy to wszystko,majac nawet malego.

 41. on Says:

  Trochę nie tak z tymi rozmiarami. W każdym razie, u mnie wygląda to znacznie inaczej. Mój penis nie należy do gigantów (ok 16cm długości i 11,5 obwodu), a mamy wrażenie z partnerką, że jest za długi. Praktycznie zawsze, gdy leże na niej, czuje że dochodzę do końca. Gdy pcham mocniej, bardzo ją boli. Poza tym zauważyłem, ze gdy ona jest bardzo podniecona, to wnętrze jej pochwy rozciąga się. Robi sie tam taki balonik. W ten sposób wejście pochwy trzyma, ale wewnątrz czuję swobodę, mogę ruszać w lewo i w prawo, obijając się o ścianki. Sprawdziłem to również palcami. Włożenie trzech jest możliwe tylko przy dużym podnieceniu, gdy jest bardzo mokra i rozluzniona, ale itak wejście pochwy trzyma mocno. Ale już kilka centymetrów dalej, jest luz. Mogę ruszać w prawo i w lewo. Mam wrażenie, że zmieściłaby się tam cała ręka.
  Oczywiście jesteśmy zadowoleni i stosując różne techniki, odczuwamy bardzo dużo przyjemności. Wiem jednak, że pochwa mojej ukochanej, ma max 14cm i nie jest w stanie pomieścić nic dłuższego. Natomiast jej szerokość jest we wnątrz prawie taka sama. Tam, przydałoby się z 10cm szerokości penisa, czyli spokojnie ponad 20cm obwodu. Tele jednak miałoby problem z przejściem przez wejście do pochwy…

 42. Normalna Says:

  Ja jestem dziewczyną i dla mnie dlugość się nie liczy :) drodzy panowie, ja nawet nie lubie dużych penisów więc się nie przejmujcie ;) nie każda dziewczyna lubi duże

 43. maczo Says:

  Uważam, że kobiety, które uważają , że rozmiar penisa nie ma znaczenia są płytkie

 44. Kochanieńka Says:

  xxxx słuszna uwaga … A poza tym chłopaki macie penisy jakie macie, jakies zabiegi to bezsens, działajcie tym co macie i nie przejmujcie się statystykami itp. rzeczami. Ważne byście mieli dobry kontakt z kobieta a wtedy będzie rozkosznie.

 45. SeksBomba Says:

  Ja kocham seks i powiem z własnego doświadczenia, że penis może zdziałać wiele bez względu na rozmiar:))

 46. Mentor Says:

  Ja wszedłem na ta stronę przypadkowo. Nie wiem ile mam w zwodzie ani w obwodzie. Mam kobietę z którą rozmawiam o wszystkim i wiem czego potrzebuje co ja kręci kiedy jest jej dobrze:) To samo ona wie o mnie. Po prostu trzeba trafić odpowiednim kluczem do odpowiedniego zamka i jest ok. Nie trzeba pompować balonika z egiem na forach internetowych!

 47. naboki Says:

  Czytam, czytam i przecieram oczy ze zdumienia. Penis, penisa, penisowi… Marne to wasze życie seksualne. Swoją partnerkę doprowadzam do orgazmu dotykiem, tarciem, palcem, językiem no i… penisem. Jest tyle sposobów, gdzie nie liczy się rozmiar i grubość. Nie narzekam na swoje rozmiary, ale daleko mi do windowania się jedynie w tym zakresie. Bo wyobraźnię się ma żeby jej używać. Co do kobiet lecących na „dużych” afroamerykanów i latynosów bo biały nie potrafi jej zaspokoić to współczuję im, ale tylko nieco i życzę kariery w pornosach.

 48. Piter Says:

  Nie długość,nie grubość daje maximum zadowolenia-lecz sztuka pierdolenia :):):):):):)

 49. arek Says:

  dzieki bardzo wszystkim za podpowiedzi najbardziej za wyobraznie (naboki) za pare dni zobacze sie z tą która urodzila mi dwóch synów a nie widzielismy się już ponad rok czasu a to znaczy że trzeba sie bedzie bardzo postarać… oj bardzo

 50. stokrotka Says:

  Ja wam powiem coś ciekawego. U mnie cała pochwa jest unerwiona, mam orgazm gdy członek jest na początku i mam orgazm gdy jest we mnie głęboko to dopiero jest przeżycie! Są fale i rozkosz nieziemska, niech badacze lepiej zbadają, bo ja wiem i przeżywam z partnerem cudowne akty miłosne.

 51. slodki2219 Says:

  Ludzie technika Technika i jeszcze raz techniki rozmiar to nic. Mały czy duży nie ma znaczenia, najważniejsze co kto potrafi wiec nie martwcie się długością penisa bo to bzdura a te panie, które twierdza inaczej to niech sobie …. a z reszta takie panie są w łóżku banalne, wiem z doświadczenia, z taką kobietą nie ma przyjemności. Pozdrawiam

 52. nela Says:

  zgadzam się:)w końcu jakiś mądry, sensowny artykuł na ten temat!

  nigdy nie rozumiałam tego kultu rozmiaru i grubości.czułam że moja przyjemność kompletnie akurat od tego nie zależy.
  i odpychają mnie panowie, którzy się afiszują wielkością, jakby to miało załatwić wszystko, a nie załatwia nic.
  miałam jednego takiego partnera i było mi z nim beznadziejnie w łóżku.a za to z takim ktory nie miał ani tak dużego, ani grubego było mi wspaniale.

 53. Ogier Says:

  Czym się przejmujecie panowie. Jeśli uważacie, że macie małego (choć jest statystycznym rozmiarem) to w łóżku lub na drodze do niego zepnie was tak, że choć i by nagle wyrósł do wielkości walka do ciasta to nic nie zdziałacie. Pewność siebie jest najważniejsza. Jeśli laska mówi, ze masz za małego to nie ma co się w nią pchać bo ona z całą pewnością nie zna się na rzeczy. Zależy jej na rąbance a nie na zmysłowym seksie. Duży penis może być atutem, ale to nie wszystko. Mimo wszystko warto sprawdzić metody przedstawione na stronach tego serwisu.

 54. S. Says:

  A ja powiem że facetów pociągają kobiety z biustem minimum 4-5. To dopiero seks z taką….

 55. kenzo Says:

  Jestem niewysokim facetem (160cm) i w zwodzie jest niecałe 13,5cm a grubość 11cm. Wydaje się mały, ale jak na mój wzrost jest chyba ok. Wyglądam w slipkach dość ciasnych lepiej niż niejeden kolega co mają po 180cm wzrostu. Wolałbym mieć te 15×13 ale cóż – chyba źle nie jest:P

 56. bertram Says:

  kenzo…ja mam 165 cm wzrostu i moje wymiary to 16×15,5. Te 15,5 cm obwodu to juz robi wrazenie u kazdej kobiety.

 57. kasia Says:

  popieram bertrama bo mnie wystarczy 14 max. 15 cm dlugosci ale obwod ponad 15 cm to jest odlot. Moj misiek ma wlasnie tak na oko 15,5 cm bo nigdy nie mierzylam centymetrem tylko moja reka w nadgarstku ma dokladnie 15,5 cm i taki sam obwod ma moj chlopak i kiedy mowie to z moimi zaufanymi kolezankami to mi naprawde zazdroszcza tego „rozmiaru” mojego chlopaka. Druga sprawa moj chlopak jest w lozku bardzo dobry technicznie tzn. wytrzymuje dlugo a nawet bardzo dlugo i jest bardzo czuly do tego bardzo sie kochamy bo milosc i sex powinien isc w parze zawsze razem. No i jeszcze jedno czy nie jest wspaniale kiedy sie kochamy i kiedy mam mega orgazm razem z moim chlopakiem a on po kilku chwilach szepcze mi do ucha Kocham Cie to dostaje nastepnego orgazmu

 58. speed Says:

  Panowie. Pracujcie nad rozmiarem bo ten można zwiększyć. Gorzej w drugą stronę !

  Mieć małego – źle

  Normalnego – OK.

  Dużego – tragedia.

  Wiem co piszę. Rozmiarami straszyć nie będę ale marzy mi się poklaskać jajkami o tyłek swojej partnerki i nie uważać na to jakiego typu dźwięki z siebie wydaje.

 59. dojrzała Says:

  W moim przypadku jest inaczej. Otóż jestem mężatką od prawie 30 lat i zdradziłam męża kilka razy przyczyna-nie zaspakajał mnie bo ma zbyt małego czyli 12cm. Jestem dość zgrabną o szerokich biodrach kobietą za której tyłkiem faceci się oglądają na ulicy. Lubię sex i potrzebuję tego teraz więcej a to że jestem po trzech porodach ma pewne znaczenie i po prostu nie czuję mojego męża członka w sobie podczas stosunku. Poznałam ostatnio młodszego bo 28 letniego mężczyznę ot przeciętny i kiedy miało dojść do stosunku między nami byłam zaskoczona jego, powiem wprost wielkiego penisa.Nie kryję ale obawiałam się jego rozmiaru bo jak zdradził miał 26 cm i 17 cm obwodu. Był bardzo delikatny i wszedł we mnie powoli przy czym już osiągnęłam orgazm. Czułam jego członka niesamowicie dobrze kiedy wykonywał pchnięcia i przyznam że stosunek trwał wyjątkowo długo a w sumie mieliśmy wtedy cztery razy. Był niesamowity gdyż dał zaspokoił mnie maksymalnie jak tego potrzebowałam. Nie odmówiłam mu następnych spotkań i tak prawie przez rok byliśmy kochankami.

 60. SmallDick30 Says:

  Mam 11cm na długości i w obwodzie we wzwodzie. Nie dużo i wprowadzało mnie to w poważne kompleksy przez długi czas. Dużo czytałem artykułów jak to długość i grubość nie mają znaczenia i jakoś mnie to nie przekonywało. Mam dziewczynę, doświadczoną, której jestem czwartym partnerem. Wszyscy poprzednicy przewyższali mnie rozmiarem.

  Jak się okazało nie byli w stanie jej zadowolić. Sama uważa, że tylko ze mną jest 100% zadowolona z seksu, tyle że my określamy to mianem kochanie się, a nie uprawianie :) Przyznam, że ze względu na kompleksy kładę maksymalny nacisk na jej zadowolenie i się to sprawdza, wiem co, kiedy i jak potrafi ją rozpalić do czerwoności i doprowadzić do szczytowania nawet samym językiem.

  I mimo tego iż w łóżku jestem pewien swoich możliwości to poza nim kompleksy i brak pewności siebie wracają. Jak patrzę na siebie w lustrze to bierze mnie obrzydzenie. Naoglądałem się w młodości pornosów i skrzywienie psychiki na temat wielkości pozostało. Co do teorii z balonikiem – no nie jest to tylko teoria, praw fizyki złamać się nie uda. Bardziej napięte ścianki to cieńsza skóra, bliżej do nerwów, a tym samym mocniejsze odczucia. Co do długości – moja partnerka uwielbia jak się wsuwam i wysuwam na tyle co by żołądź był tylko w niej. Przyznam, że i ona i ja wtedy odpływamy maksymalnie :) tak więc mit o długości do kosza.

  Szkoda, że najwięcej teorii wynika z tego co się ogląda i słyszy, a nie z praktyki kochających się ludzi. Jeśli partnerzy są dopasowani to nic nie ma znaczenie i zawsze jest dobrze. No cóż, taka moja chora męska psychika.

 61. Men Says:

  A ja mam 17 cm długi i 13 cm gruby – moja dziewczyna w ostrym seksie tak okropnie krzyczy, że wszyscy sąsiedzi słyszą! Tak ją stymuluję, że ma nawet po kilka ciągłych orgazmów, podczas których nagle milknie. Wtedy piersi jej jakby rosną, cała się wygina… A potem z wrażenia tchu nie może złapać… każdego dnia kochamy się ostro na całego. Aha – jeszcze jedna ciekawa rzecz. Czy twardość ma znaczenie? Mnie się wydaje, że ma! Moja dziewczyna przyznała się, że raz kochała się z jakimś gostkiem, który miał bardzo zwiotczałego penisa. Pamiętam jak po pierwszym naszym seksie powiedziała, że nigdy nie myślała, że facet może mieć tak twardego penisa. Powiedziała tez, ze mój penis jest tak twardy jak skala i w końcu go mogla prawie całego poczuć w sobie (nie do końca się mieści – tzn mieści ale jak pcham na siłę do końca to odczuwa ból)… Zatem twardość chyba też ma znaczenie. Pozdrawiam

 62. Człek Says:

  Słuchajcie, nie wiem jakim cudem, ale mój członek w trybie offline ma 5cm długości i 7 cm w obwodzie. Jednak gdy robi się gorąco rośnie do… 19,5cm długości i 14,5 cm w obwodzie. Kiedyś przejmowałem się tym okropnie. Myślałem ,że jak rozbiorę się kobiecie i zobaczy mój sprzęt to po prostu walnie śmiechem i pójdzie w długą. Jednak poznałem kiedyś panienkę ,która miała już faceta i bawiła się z nim . Po naszym stosunku powiedziała mi że poczuła się jak dziewica… Nabrałem takich skrzydeł ,że jak przypomnę sobie dni w których miałem shizy ,to mam dziś niezły z nich ubaw. Także panowie ,proszę was … jeśli posiadacie członek od 15cm wzwyż i choć odrobinkę szacunku dla kobiety (mówię o tym, żeby nie patrzeć tylko na siebie w łóżku ,bo gdyby nie ona dalej witalibyście wacka z waszą dłonią) to ani wy ani kobiety tego nie zapomnicie ;)

 63. kicia Says:

  Może nie mam dużego doświadczenia, bo miałam zaledwie 5 partnerów, ale jednak zgadzam się z artykułem, ponieważ osobiście nie lubię dużych członków, odczuwam wtedy ból i nic fajnego nie wychodzi z tego …

 64. normalna Says:

  Podobnie jak dojrzała mam szerokie biodra… Kiedy poznałam Mojego męża wiedziałam ze nosi cos duzego w spodniach bo zawsze były obcisle…. Petarda okazała sie miec tylko 17cm ale w obwodzie 16cm… Mimo szerokich bioder czesto odczuwam ból z powodu tej grubości… Widać każda z nas jest inna

 65. ona Says:

  Duzy i gruby nie jest wcale przyjemny . Mialam kiedys chlopaka co mial wielkiego ponad 20 cm i do tego byl bardzo gruby . Jak zobaczylam jego pierwszy raz to sie ucieszylam ale podczas stosunku czulam juz tylko bol

 66. mistrzou Says:

  ostatnie słowa dobre.. jak masz małego to zostaje ci tylko sex oralny :D każda laska woli zobaczyć maczetę niż małego krecika to przecież jasne

 67. doswiadczony Says:

  dobrze stwierdziles kazda laska woli zobaczyc maczete niz krecika co nie jest rownoznaczne z tym ze woli przyjac w siebie ta maczete :D mam przecietne rozmiary bo miedzy 14-15cm na 12,5 i zadna z dziewczyn nie narzekala, a te komentarze o 18 czy 20 cm to pisza dzieci wychowane na pornolach, smiac mi sie chce jak kobiety tu pisza ze byl lepszy bo byl grubszy i dlugo wytrzymywał, moja dziewczyna potrafi dojsc po kilku chwilach kiedy w nia wejde wiec nie ogladajcie juz tych pornusow gdzie wala sie po pol godz tylko sprobujcie w realu! pamietajcie orgazm powstaje w mozgu :)

 68. szczęśliwa_mężatka Says:

  Nie da się jednoznacznie stwierdzic czy rozmiar ma znaczenie, jest to bowiem sprawa indywidualna. Z moich doświadczeń wynika, że nie ma to znaczenia, ponieważ nigdy nie miałam orgazmu z moim pierwszym partnerem, a współżyliśmy przez okres około 1,5 roku. Natomiast pierwszego orgazmu, a potem kolejnych, doznałam dzięki mojemu mężowi, który ma mniejszego penisa niż mój pierwszy partner seksualny. Poza tym nie tylko orgazm ma znaczenie, bo bez niego też jest nieziemkso. Na prawde liczy się bliskośc, czułośc i zaufanie. Tak więc do panów z „małymi” penisami: porozmawiajcie szczerze ze swoją partnerką na ten temat aby w przyszłości uniknąc przykrych sytuacji takich jakich doświadcza Pani dojrzała. Podsumowując, moim zdaniem długośc i grubośc penisa dla jednych ma ogromne znaczenie a dla innych żadne. Tak więc panie dla których ma to znaczenie niech szukają mężczyzn z dużym przyrodzeniem, a paniom dla których nie ma to znaczenia gratuluję, bo mają większy wybór :) a tym którym za długi przeszkadza współczuję, bo też mają wybór mniejszy :)

 69. Jasio Says:

  Ja mam 13,5 długiego jak stoi. 15,2 obwód u nasady trochę więcej. Zawsze mam za ciasno, wolał bym żeby miał tak 14cm obwodu i 15 cm długości…

Dodaj odpowiedź