HIV oraz AIDS

Szacuje się, że jeden na 250 dorosłych mieszkańców Stanów Zjednoczonych zakażony jest wirusem HIV. W nowym roku nosicielem jest co trzydziesty mieszkaniem. Problem z wirusem HIV polega na tym, że jest nieuleczalny, a ponadto wywołuje AIDS – chorobę śmiertelną. Leczenie przedłuża życie chorych, ale śmierć jest nieunikniona, a choroba przybiera często ciężką postać. Zakażenie zwykle objawia się łagodnie: gorączka, ból, powiększenie węzłów chłonnych. W miarę upływu czasu wirus niszczy system immunologiczny orgazmu i pojawiają się takie problemy jak: gruźlica, rak, zakażenia drożdżakami. Lista towarzyszących chorób jest długa i paskudna.

Wirus HIV przenosi się na różne sposoby, głównie za pomocą płynów ustrojowych (krew, sperma, śluz, mleko matki). Wejście w kontakt z tymi płynami w trakcie seksu i kontaktu z pochwa, odbytem czy cewką moczową, lub też poprzez ranę w skórze czy ustach, ewentualnie poprzez zainfekowaną igłę, może skończyć się zakażeniem.

Jest tylko jeden sposób zyskania stuprocentowej pewności, czy posiadamy wirusa – test na jego obecność we krwi. Oczywiście nie ma sposobu, aby stwierdzić go naocznie u osoby, z którą zamierzamy uprawiać seks bez zabezpieczenia. Co wiesz o przeszłości tej osoby? Należy zawsze używać prezerwatywy, jeśli uprawiasz seks z osobą, której przeszłość seksualna nie jest ci znana. Nie należy wierzyć na słowo – tu chodzi o twoje życie. Jeśli masz wątpliwości można przecież poprzestać na wzajemnej masturbacji, zakładając, że sperma, śluz z pochwy ani krew nie znajdą się na twojej skórze. Najbezpieczniejsze są pieszczoty w ubraniach, chociaż rachunek za pralnię może być potem wysoki.

One thought on “HIV oraz AIDS”

  1. Czy jeżeli miałam krew na skórze bo dotknęłam brudnej klamki czy powinnam się obawiać???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *