Długość penisa

Wszyscy słyszeliśmy powiedzenie: „Nie rozmiar się liczy, ale technika używania”. Ale to jakoś nie robi nam różnicy, prawda? Każdy mężczyzna chce wiedzieć, gdzie znajduje się na skali rozmiarów penisa i wydaje mi się, że każdy w tajemnicy marzy o większym rozmiarze. Jest coś niezwykle atrakcyjnego w posiadaniu dużego penisa – coś w rodzaju odzwierciedlenia męskiej siły, zaspokojenia kobiety i zwykłego poczucia męskości.

Jak wielu z nas naprawdę wie, jaki jest średni rozmiar penisa? Czyżbyśmy wszyscy oceniali się na podstawie ogromnych rozmiarów penisów, widywanych na filmach porno? I czy tak naprawdę zastanawiamy się nad tym, jak ważny jest rozmiar penisa dla kobiet? (Odpowiedź brzmi: „Nie bardzo”, jeśli polegać na komentarzach kobiet, pytanych o to, jak ważny jest dla nich rozmiar penisa. Ale o tym później.)

Faktem jest, że rozmiarów i kształtów penisów jest tyle, ilu mężczyzn na świecie. Może to cię nie pocieszy, ale spójrz na te zdjęcia (powiększą się po kliknięciu na nie).

mały penis w stanie erekcji mały penis rozmiar penisa

średni rozmiar penisa średni penis

duży penis wielki penis ogromny penis

Wszystkie zdjęcia penisa pochodzą ze strony poświęconej rozmiarom penisa – Images of Size.

Jakie wymiary są normalne? Oceniając po powyższych zdjęciach można stwierdzić, że penis mierzący od 2,5 do 30 cm w stanie erekcji jest normalny, czyli w tym przedziale mieszczą się miliony mężczyzn na świecie. Wiadomo, że większość mężczyzn mieści się w przedziale pomiędzy 12 a 15 cm, ale wiadomo też, że penisy mogą występować we wszystkich kształtach i rozmiarach, toteż można przyjąć, że niemal wszystkie uznawane są za normalne, nie ważne jak długie czy krótkie będą. Dlaczego więc nie możemy po prostu cieszyć się tym, co posiadamy? Dlaczego tak podziwiamy i tak zazdrościmy posiadaczom wielkich penisów?

Sadzę, że od momentu, gdy zrozumiemy jak ważny jest penis dla mężczyzny, zaczyna wydawać się nam, że im większy penis, tym większy mężczyzna. Wydaje się nam, że penis jest symbolem męskości, więc im jest większy, tym bardziej męski jest jego posiadacz. Ale bardzo niewiele kobiet wierzy, że wielkość penisa faktycznie determinuje charakter mężczyzny. Kobiety nie szukają wielkich penisów, lecz mężczyzn kochających, doceniających je i dbających o nie. Rozmiar penisa nie jest więc tak istotny dla kobiet, jak dla mężczyzn. Kobiety pragną między innymi uczciwości, lojalności, bliskości, wsparcia, zrozumienia i miłości, a te cechy nie są, o ile mi wiadomo, atrybutami męskiego penisa, nie ważne czy twardego, czy miękkiego.

Fakty są takie, że rozmiar to nieustający problem mężczyzn. Jakie więc są te fakty?

W Internecie dostępny jest szereg badań poświęconych problematyce rozmiaru penisa. Na ile są one wiarygodne? Cóż, wystarczy powiedzieć, że wszystkie te, które polegają na męskich deklaracjach odnośnie wymiarów ich penisów nie są nic warte. Nie dziwi fakt, że gdy sami mężczyźni mierzą swoje penisy, wynik jest o wiele większy, niż gdy mierzy lekarz czy pielęgniarka.

Prawdę na temat wymiarów penisa można znaleźć w naszych własnych badaniach.

Przekłamania odnośnie rozmiarów mogą brać się z tego, że mężczyźni są bardziej pobudzeni podczas „autopomiaru”, stąd też ich penis jest odrobinę większy. Może tak nie jest, trudno to określić. Rozmiar penisa to interesujący temat, a strona The-penis.com nie ogranicza się tylko do przestawiania światu informacji. Przeprowadziliśmy własne badania latem 2003 roku na grupie 5000 badanych. Odkryliśmy, że średnia długość penisa w stanie erekcji to 15 cm, a średnia grubość czy obwód w stanie erekcji wynosi ok. 12-13 cm.

Oznacza to, że połowa mężczyzn posiada penisa w stanie erekcji o długości 15 cm lub mniejszego. Oczywiste jest wobec tego, że druga połowa plasuje się na skali powyżej tej wartości (dla umysłów ścisłych – te wartości to mediany).

Oto rezultaty naszych badań przeprowadzonych na liczbie powyżej 5 tys. mężczyzn w maju i czerwcu 2003 roku.

Nie ma raczej związku pomiędzy rozmiarem penisa w stanie spoczynku oraz wzwodu. Dane pokazują, że penis krótszy niż 8 cm w stanie spoczynku, w stanie wzwodu zwiększa rozmiar średnio o 260%, zaś penis dłuższy – zaledwie o 165%. To oznacza, że niezależnie od rozmiarów twojego penisa w stanie spoczynku, jego rozmiar będzie podobny do rozmiarów innych mężczyzn w stanie erekcji. Większość penisów w stanie erekcji osiąga długość pomiędzy 13 a 16 cm.

Ponadto, w badaniach przeprowadzonych przez firmę Durex stwierdzono, że najszerszą częścią penisa jest korona żołędzi u 42% mężczyzn, obszar na trzonie penisa u 27% lub obszar wokół podstawy penisa u 12%. Reszta respondentów – 14% – stwierdziła, że ich penis posiadał mniej więcej taki sam obwód na całej swojej długości.

Średnia długość penisa w stanie erekcji poniżej 15 cm, która jest wynikiem badań The-penis.com, potwierdziła się również w badaniach producenta prezerwatyw – Lifestyles Condon Company. Firma ta przeprowadziła badania nad rozmiarem penisa w roku 2000 i otrzymała te same wyniki. Rozstawili oni namiot przed nocnym klubem w Nowym Meksyku i zaproponowali 300 studentom, by dali zmierzyć swoje penisy pielęgniarkom. A wyniki były takie same, jak w przypadku naszych ochotników.

Średnia długość penisa w stanie erekcji wyniosła 15 cm, obwód – ok. 13 cm. Około 75% mężczyzn mieściła się w przedziale 11-14 cm, jeśli chodzi o obwód.

Rezultaty mogą być dla ciebie pocieszeniem, jeśli do tej pory sądziłeś, że twój penis jest mniejszy niż przeciętny. Inne badania mogą dowodzić, że średnia wzwiedzionego penisa wynosi pomiędzy 15 a 16 cm, ale wyniki badań firmy Lifestyles oraz nasze pokazują, że ok. 75% mężczyzn ma krótsze penisy. Wprawdzie centymetr mniej może nie mieć wpływu na twoje umiejętności łóżkowe, ale może mieć wpływ na twoje samopoczucie. Ale to nie koniec historii, a każdy, kto kiedykolwiek próbował założyć prezerwatywę w rozmiarze XL lub nawet w rozmiarze średnim na małego penisa, będzie wiedział o czym mówię. Potrzebujesz prezerwatywy w odpowiednim rozmiarze, aby móc komfortowo uprawiać seks.

Rasa a rozmiar penisa (czy czarnoskórzy mają większe penisy, a Azjaci mniejsze?)

Mamy na ten temat niewiele informacji, ponieważ nikt nie przeprowadził dotychczas kompletnych badań. Oceniając po zdjęciach, znajdujących się na Images of Size można sądzić, że czarnoskórzy mężczyźni mają penisy nieco większe, a Azjaci – nieco mniejsze. Ta różnica odnosi się do penisa w stanie erekcji i może wynosić zaledwie centymetr – półtora.

W rozważaniu związku między rasą i rozmiarem pomocne może być spojrzenie z nieco innej perspektywy. Oto wypowiedzi z forów internetowych:

„Znalazłam wasze forum poszukując informacji, które mogłyby pomóc mi zaspokoić mojego niezbyt hojnie obdarzonego kochanka. Wasze pytania wydały mi się ciekawe i chciałabym wyrazić swoją opinię jako kobieta. Mój chłopak ma małego penisa i martwię się, że jestem dla niego zbyt luźna, przy czym po doświadczeniach z innymi mężczyznami wnoszę, że sama jestem przeciętnie zbudowana. On ma jakieś 10-12 cm i chociaż czuję go, gdy we mnie wchodzi, to gdy już się rozkręcimy, moje doznania słabną. Uprawiamy seks analny i on to lubi, ale mnie nie cieszy, że mogę zaspokoić go jedynie w ten sposób.

Ponadto zdecydowanie nie chcę, aby mój chłopak zmienił mnie na Azjatkę, jak to było omawiane na forum. Jestem zazdrosna, że Azjatki są obiektem pożądania wszystkich mężczyzn, gdyż mają ciasne pochwy (nawet hojniej obdarzeni mężczyźni je lubią). Kocham mojego chłopaka, bo jest niesamowicie inteligentny, wygląda świetnie i ma niesamowitą osobowość, a jednak skłamałabym, gdybym powiedziała, że nie chciałabym, by był hojniej obdarzony. Nie można mieć wszystkiego. Jest dobrym kochankiem i świetnym facetem. On mógłby przecież chcieć, żeby moje piersi były większe lub żebym miała mniejszą pochwę. W końcu jego penis nie jest przecież aż tak mały, abyśmy nie mogli prowadzić życia seksualnego.”

A oto odpowiedź Azjatki:

„Jestem Azjatką i chociaż faktycznie wiele z nas ma ciasne pochwy, nie ma nic za darmo. Mój chłopak ma penisa długości ok. 13 cm, on mnie zaspokaja a ja jego. Aczkolwiek moja ciasna pochwa czasem wiąże się dla mnie z ogromnym bólem, podobnie jak dla niego. On często skarży się na ból penisa po stosunku. Tak więc nie macie czego nam zazdrościć, bo nie wygląda to tak różowo, jak się to wam wydaje.”

Aby pokazać wam, jak mylące są te kwestie, oto dwa emaile, które otrzymałem:

Numer 1: „Przeglądałem twoją witrynę i chciałbym, aby mój komentarz został opublikowany, ponieważ uważam, że rzuci nowe światło na pytania dotyczące Azjatów płci męskiej. Jestem Azjatą, mieszkam w Los Angeles i mam penisa, który mierzy prawie 18 cm długości i 14 cm w obwodzie. W stanie spoczynku ma 13 cm. Nie myślę o sobie, jako o mężczyźnie hojnie wyposażonym, chciałem tylko powiedzieć ludziom, że NIE WSZYSCY Azjaci mają małe penisy. Proszę, opublikuj moją wypowiedź, aby obalić społeczne stereotypy.”

Numer 2: „Cześć, załączam kilka zdjęć mojego penisa. Jestem Azjatą, mieszkam w Singapurze. W stanie spoczynku mój penis wygląda jak guzik, jest niemal niewidoczny. W stanie erekcji mierzy 13 cm i jest dość cienki. Myślę, że my, Azjaci, mamy prawdziwego pecha, bo nasze kobiety mają małe piersi, a nasi mężczyźni – małe penisy.”

A oto odpowiedź jednego z czytelników na drugiego emaila:

„Twoja witryna dostarcza informacji, rozrywki i ZABAWY. Przykro mi z powodu pana z Azji, który cierpi z powodu małego penisa. Zaobserwował, że Azjaci mają małe penisy, a Azjatki – małe piersi. Piszę to, aby pocieszyć mężczyzn, którzy mają podobny problem. Jestem wdową po 40-tce (mój mąż zmarł parę lat temu w wieku 43 lat). Mój mąż miał penisa podobnego do penisa tego pana z Azji, to znaczy niezbyt długiego i niezbyt grubego. Ale zapewniam cię, że mimo to mój mąż doprowadzał mnie do szaleństwa swoim niezbyt dużym penisem i to przez wiele godzin. Wydaje mi się, że pożądanie i odpowiednie techniki są o wiele bardziej istotne w przypadku słabiej wyposażonych mężczyzn. Jak wiesz, najwrażliwsze strefy kobiety to okolice łechtaczki, wargi sromowe mniejsze oraz srom, tak więc mniejszy penis może lepiej te strefy stymulować. Mój mąż pobudzał mnie używając tylko czubka swojego penisa, byłam wniebowzięta! Wielokrotne orgazmy miałam jak na zawołanie! Więc jeśli mężczyzna nie ma największego penisa na świecie, nie musi się czuć z tego powodu źle, bo w dalszym ciągu jest w stanie zaspokoić kobietę.”

Wiek i rozmiar

Chłopcy, którzy nie zostali hojnie obdarzeni przez naturę, trafiają w końcu na taki moment w życiu, gdy zdają sobie sprawę, że ich penis już po prostu większy nie urośnie. Sądzę, że prędzej czy później taki moment nadchodzi, pewnie zazwyczaj później, bo długo mają nadzieję na zmiany, ale skąd nastolatek ma wiedzieć, czy faktycznie będzie jednym z tych gorzej obdarzonych? Cóż, tak naprawdę żaden chłopak nie wie tego przynajmniej do ukończenia 17 roku życia, gdy penis przestaje rosnąć, ale wydaje mi się, że chłopcy porównują swoje ciała z ciałami kolegów już w wieku wcześniejszym. Po co więc tabela rozmiarów i wieku? Raczej nie dla chłopców, którzy martwią się swoimi rozmiarami, ale może być przydatna mężczyznom, który próbują rozwijać swoje wymiary do średniej w okolicach 15 cm. Dane pochodzą ze strony Jackin’World, która zawiera mnóstwo informacji na temat rozwoju ciała i penisa w okresie dojrzewania. Można je znaleźć w zakładce „Badania”.

Średnia długość penisa w stanie wzwodu w zależności od wieku:

11 8.4 cm
12 10.4 cm
13 13.6 cm
14 14.6 cm
15 15.3 cm
16 15.7 cm
17 15.9 cm
18 16 cm
19 15.9 cm

Oto email, który otrzymałem: „Gdy miałem 16 lat (teraz mam 19), mój penis miał niewiele powyżej 12 cm w stanie erekcji i jakieś 8 w stanie spoczynku. Martwiłem się o mój rozmiar, ale moja dziewczyna okazała mi dużo wsparcia. W ciągu kolejnego roku urósł do ponad 14 cm w stanie erekcji, ale w stanie spoczynku wciąż mierzył tyle samo. Chciałbym pocieszyć wszystkich nastolatków – nie martwcie się, bo jest szansa, że z czasem wam urośnie.”

Wnioski

W sieci można znaleźć mnóstwo forów dyskusyjnych pełnych próśb o pomoc i informacje od mężczyzn i chłopców, którzy martwią się o to, że ich penis nie wygląda normalnie: jest zbyt długi albo zbyt krótki, ma nieodpowiedni kształt, rozmiar itd. Ale prawdziwe problemy pojawiają się rzadziej, niż mogłoby ci się wydawać.

Ci mężczyźni, którzy mają małego penisa z powodu problemów genetycznych lub fizjologicznych (ogólnie mówiąc, dotyczy to penisów w stanie erekcji poniżej 10 cm długości), niestety nie mają możliwości leczenia lekami swojej przypadłości. Dotyczy to również kuracji testosteronem, która może pomóc w przypadkach, gdy mężczyzna posiada niski poziom tego hormonu w organizmie, ale na pewno nie wydłuży penisa. Więcej informacji na ten temat można uzyskać na witrynach poświęconych andropauzie.

Badanie nad rozmiarem penisa jasno pokazują, że nie ma związku pomiędzy rozmiarem penisa w stanie spoczynku i w stanie wzwodu: małe miękkie penisy mogą być tak samo duże w stanie wzwodu, jak duże miękkie penisy. Należy pamiętać o ważnej rzeczy, mianowicie o tym, że połowa wszystkich penisów w stanie erekcji oscyluje wokół 15 cm. Duże penisy to wyjątek, nie reguła! I jak wszystkie inne części ludzkiego ciała, penis również jest bardzo różnorodny, jak widać na zdjęciach.

Trudno oprzeć się wnioskom, że problematyka rozmiaru to zwykle kwestia psychiki. Dobrze byłoby pamiętać, że jest się istotą ludzką i to całość naszego człowieczeństwa przyciąga do nas innych, a nie wyposażenie czy możliwości seksualne.

Aby podkreślić to, że kobiety i mężczyźni w kompletnie różny sposób patrzą na ten problem, przytaczam fragmenty z przewodnika po seksie oralnym:

Wszystkie pary – cóż, przynajmniej większość – poniżej 26 roku życia uprawia seks oralny. To normalne, pożądane i co najlepsze – to działa! Większość kobiet osiąga orgazm po dobrej sesji pieszczot oralnych łechtaczki, więc jeśli chcesz być uważany za dobrego kochanka, powinieneś wiedzieć, jak sprawić jej rozkosz. Jest jeszcze jedna zaleta – nie ważne jak mały będzie twój penis, jeśli będziesz potrafił zaspokoić ją oralnie, będzie uważać cię za najlepszego kochanka na świecie! Tak, to bardzo ważne – możesz mieć najmniejszego penisa na Ziemi, ale gdy doprowadzisz ją do orgazmu językiem i ustami, twój rozmiar nie będzie miał dla niej znaczenia!

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego liczy się tylko rozmiar penisa w stanie erekcji, zastanów się nad tym. Jeden z moich znajomych ze studiów zawsze miał wokół siebie zakochane adoratorki, choć był przedmiotem żartów pod prysznicem, gdzie zwykle oceniało się nawzajem swoje rozmiary. Simon zdecydowanie nie miał się czym chwalić – zaledwie niewielki fragment żołędzi wystawał mu spomiędzy włosów łonowych. Po pewnej suto zakrapianej nocy zmusiliśmy go, by powiedział, co takiego robi z tymi swoimi dziewczynami, że tak za nim szaleją, skoro jest tak beznadziejnie wyposażony. W odpowiedzi Simon uśmiechnął się zadziornie, ale my w końcu przytrzymaliśmy go, ściągnęliśmy mu spodnie i bieliznę i próbowaliśmy zmusić jego maleństwo do reakcji. Simon stwierdził, że zachowujemy się jak dzieciaki, ale skoro naprawdę tak to nas ciekawi, to on pokaże nam, jak wygląda jego penis w stanie erekcji. Zniknął w sypialni i pojawił się po chwili z wielkim i całkiem grubym penisem w stanie erekcji. Wszyscy nagle wytrzeźwieliśmy po chwilowym zastanowieniu się, czym my możemy się pochwalić i temat nigdy więcej nie wypłynął. Jaki jest morał z tej historii? Nie wszystko widać na pierwszy rzut oka.

Jeśli nie zostałeś przez naturę zbyt hojnie obdarzony, poczytaj opinie innych mężczyzn, którzy żyją z małym penisem, pod tym linkiem.

Co jednak z mężczyznami, których natura obdarzyła mikropenisami? Czasem pomaga kuracja testosteronem. Seria testów endokrynologicznych wykaże, czy przysadka nie zaniedbuje produkcji hormonów płciowych, ale efekty terapii hormonalnej są słabiej widoczne, gdy mężczyzna wkracza z wieku dojrzewania w wiek męski, zwłaszcza w kwestii rozmiaru penisa.

Niestety rozwój genitaliów rzadko jest szacowany podczas jakichkolwiek rutynowych badań lekarskich w trakcie okresu dojrzewania, przez co potrzeba kuracji hormonalnej może być pominięta. Terapię taką należy przeprowadzić w okresie możliwie najbliższym fazie, w której dany hormon jest naturalnie produkowany przez organizm. Dlatego też leczenie hormonalne podczas okresu dojrzewania jest najlepszym wyjściem, ponieważ nie ma gwarancji, że mały penis urośnie w późniejszym okresie życia na skutek podawania hormonów.

Testy przeprowadzane u młodych mężczyzn z całkowitą lub częściową niewrażliwością na działanie androgenów wykazują, że organizm produkuje normalną ilość hormonu, lecz pacjent pomimo to cierpi z powodu małego penisa lub braku rozwoju fizycznego. Może to wynikać z niewrażliwości organizmu na działanie testosteronu w tkankach. Niektórzy endokrynolodzy twierdzą, że dzięki podawaniu dodatkowej ilości testosteronu w okresie, gdy chłopiec jeszcze rośnie, można pobudzić wzrost ciała i penisa. Norma w rozwoju płciowym to zwykle mniej niż maksymalny możliwy genetyczny przejaw danego stanu, więc pewna część mężczyzn mogłaby teoretycznie zwiększyć rozmiar swojego penisa, jeśli we właściwym czasie odbyliby terapię hormonalną. Amerykański lekarz, dr Kupperman, leczył setki przypadków mikropenisa (nie wyobrażonych przez pacjenta, ale zdiagnozowanych medycznie), występujących u normalnie rozwiniętych młodych mężczyzn.

Lekarz ten zaobserwował, że jeśli leczenie zostanie przeprowadzone w okresie dojrzewania, można osiągnąć 100% sukcesu. Ponadto stwierdził również, że po osiągnięciu przez chłopców dorosłości i zakończeniu procesów wzrostu, terapia testosteronem nie musi być już tak skuteczna. Po pierwsze może ona zaburzyć ich rozwój emocjonalny, po drugie ich ciała nie muszą zareagować na hormony w oczekiwany sposób. Czasem pacjenci mogą mieć spore problemy emocjonalne, wynikające z braków fizycznych.

Kupperman ocenił, że ok. 10% chłopców w wieku 9 – 12 lat posiada małe penisy, przy czym – na szczęście – 75% rozwinie się normalnie. Dla pozostałej grupy pożądane jest przeprowadzenie standardowych testów endokrynologicznych oraz określenie poziomu gonadotropiny w przysadce. W tej fazie, jeśli potrzebna będzie interwencja lekarska, można podać hormon pobudzający przysadkę do produkcji hormonów, który sprawi, że wzrośnie produkcja testosteronu.

Należy pamiętać o tym, że odbiegający od normy penis to naprawdę rzadkie zjawisko. W przypadkach niepewnych pomocna może być taśma miernicza: długość miedzy się wzdłuż trzonu wzwiedzionego penisa po jego górnej stronie, przyciskając lekko koniec taśmy do podbrzusza u nasady penisa. Jeśli zmierzona wartość wyniesie ok. 13 cm – jesteś normalny, jeśli nie, masz powody, aby wybrać się do endokrynologa.

Wnioski końcowe

Mężczyźni posiadający penisy średniej wielkości lub duże mogą mieć problemy ze zrozumieniem obsesji, która wykształca się u ich słabiej obdarzonych kolegów. W końcu o co cały ten kram? Zapraszam cię do zapoznania się z poniższym tekstem.

40 centymetrów? Co oni reklamują? Czy to nie jasne? To koszulka. Ale spójrz na napisy ponad zdjęciem i pod nim. Jeśli nie możesz ich przeczytać, są one następujące: „Marzenie każdego mężczyzny” i „Marzenie każdej kobiety”. To rodzaj presji społecznej, która prowadzi do braku samoakceptacji i poczucia braku. Im szybciej dojrzejemy jako społeczeństwo, tym lepiej. Myślisz, że facet, który wymyślił tę reklamę, miał kompleks na punkcie swojego penisa czy nie? Albo, co gorsza, czy ta reklama nie została aby wymyślona przez kobietę? Jak wielka była jej nienawiść do mężczyzn, żeby umożliwić jej wymyślenie czegoś tak agresywnie poniżającego?

26 thoughts on “Długość penisa”

 1. kurcze mam 12 lat i penis jak mi staje ma około 5-6cm to nie dobrze z tego co wyczytałem!! plis powiedźcie co mam z tym zrobić

 2. Człowiek rozwija się do 21 roku życia – jego narządy (nie tylko płciowe) też rozwijają się do tego wieku. Zatem twój mały problem na pewno nabierze rozmiaru – w tym wieku (12 lat) to nie jest jeszcze problem.

 3. Mam skończone 16 lat i mam małego penisa ale jak mi stanie to ma ponad 16 cm ale jak leży to jest mały… mam też bardzo małe jądra, co robić?

 4. Ja mam 17 lat i 17,5 cm. Z tego co tu przeczytałem widzę, że mam większego niż średnia długość. A zawsze myślałem, że mam raczej średniego 🙂

 5. Mam 15 lat mój penis ma 18cm jak stoji i 15cm w obwodzie, jak leży ma 10cm z tej tabeli wynika że mam dużego 🙂

 6. Mój penis ma 21 cm jak stoi obwód 17cm jak leży ma 13cm. To dobrze czy źle ??

 7. Mam podczas wzwodu 16-18 cm (zależy od samopoczucia), ale nie jestem zadowolony z rozmiaru ”na luzie”. Stąd moje pytanie – jeżeli będę stosował jakieś ćwiczenia powiększające wzwód to uda mi się go powiększyć w stanie normalnym?

 8. Mój penis jak stoi ma 21 cm 🙂 zawsze myślałem że mam średniego ale według tu napisanych norm jest duży. Cieszę się.

 9. Przechwalacie się tym czego zapewne nie macie gdyż uważacie, że pisząc takie głupoty poprawicie swoje ego. Nieistotne jest to kto ma jaka wielkość czy obwód tylko to co potrafi ze swoim „sprzętem” zdziałać, ponadto seks nie polega tylko na zadowoleniu samego siebie, wiec są i pieszczoty które dla kobiety są bardzo istotną rzeczą podczas igraszek, a sam penis może mieć nawet te 10,11,12 cm pamiętajcie ze wagina kobiety kształtuje się sama do wielkości członka. A najlepszą pieszczotą jest stymulacja łechtaczki, co też nie wyklucza przyjemności przy penetracji.

 10. Mam kilkanaście lat i problem. W zwodzie mój penis wynosi nieco 9 centymetrów. Drugi problem jest taki, że w zwodzie jest skierowany ku dołowi. Jestem w patowej sytuacji i nie wiem co zrobić. Czy długość penisa jest dosyć normalna i czy paniom nie przeszkadza gdy sprzęt jest skierowany ku dołowi. Proszę o odpowiedź, najlepiej kobiety.

 11. Witam. Mam 28l. Mój penis w stanie wzwodu ma 12-13 cm. Nie wiem co mam robić. Proszę o pomoc. Nie wiem czy tylko ja mam taki problem, czy są jeszcze inni z takim małym penisem? Proszę o poradę.

 12. wiek cm
  19 i więcej 14,75
  18 lat 14,75
  17 lat 14,5
  16 lat 14,25
  15 lat 14
  14 lat 13,5
  13 lat 12,50
  12 lat 10
  11 lat 8,50

 13. Mam 36 lat i penisa 16 cm, styka mi spoko, zależy wszystko od laski jaką ma pochwę, jestem z laską co jest mocno unerwiona i dostaje szybko orgazmu cudo nie partnerka, a czuje się wtedy dumny jak paw 😉 bardziej doskwiera to że w wieku moim brak takiego wigoru jak ma 17 latek

 14. oj ludzie ludzie problemy i problemy… to wcale nie jest problem bo wyrośniecie a jeżeli kobieta ma problemy z rozmiarem waszych członków to znaczy ze nie jest was warta, albo sama ma jakiś kompleks. Moje 17,5 starcza nie chce więcej ani mniej ;P

 15. Jezeli kobieta ma problem z rozmiarem czlonka u partnera nie znaczy to wcale, ze nie jest go warta. Takie twierdzenie jest po prostu nie logiczne. Bez sensu! Najwazniejsza jest wiez miedzy partnerami i pragnienie dostarczania sobie wzajemnie rozkoszy, radosci, pieszczot. Milosc jest najwazniejsza. Co nie znaczy oczywiscie, ze rozmiar jest bez znaczenia. Ale jest jeszcze kwestia tego jaki rozmiar pasuje danej kobiecie. Moja znajoma woli male czlonki. Gusta sa rozne i nie nalezy nikogo obrazac lub ponizac z powodu wielkosci lub malosci czlonka – jak tez nie nalezy twierdzic, ze kobieta nie jest warta jakiegos mezczyzna poniewaz jego czlonek nie sprawia jej spodziewanej przyjemnosci z powodu rozmiaru (jakiegokolwiek rozmiaru). Wiecej rzyczliwosci!!!!

 16. Mój penis w stanie erekcji ma 18cm. Jestem z tego bardzo zadowolony i nie kłamie u mnie w rodzinie wszyscy mamy takie panisy:) Mój brat ma 26 lat i też ma 18CM:)

 17. mój penis mierzy 16 cm ( po drugiej masturbacji, mierzyłem jak był giętki) Uważałem, że miałem jednego z najmniejszych, ale widzę, ze nie jest źle. Może wzrost ma rolę ? Mam ok. 170 cm.

 18. Z tymi co piszą o ok. 20 cm, jeśli to prawda (choć wątpliwe), to ani ja, ani żadna z moich koleżanek nie chciałaby się z nimi przespać :d O nie, jest jedna, taka cichodajka, co powiedziała, że poniżej 20 cm nie schodzi, teraz ma dziecko z jakimś patologicznie agresywnym typem (pewnie miał więcej niż 20 cm) 😉

 19. Optymalna wielkość 13-18, większy niż 18 to da kobiety może być problem kiedy w czasie stosunku facet będzie drażnił jej szyjkę macicy, ona będzie czuła silny ból. Z kwestii wymiarów obwód ma dość duże znaczenie bo im większy tym więcej dla niej frajdy. Najważniejsze jest jednak nie to jakie są wymiary ale jak się z partnerka kochamy 😉

 20. Panowie, powiem Wam tyle, może pocieszę może i nie, ale… lepszy mały wariat nisz duży muł….;)

 21. a ja jestem dziewczyną i przyznam że kochając się z moim byłym który miał 19 cm (a znał się na rzeczy w sprawach łóżkowych) nie zadowalał mnie w ogóle. mój obecny chłopak ma 14 cm ale przyznam że on to poooootrafi mnie zadowolić :))) i to ostro.
  a więc zależy na jaka partnerke traficie 🙂 nie ma co się przejmować, że za mały.

 22. mój kolega miał penisa w zwodzie 30 cm i często miał problemy z partnerkami no więc trzeba tak się dopasować żeby nie sprawiać bólu swojej kochance 😉 nawet nie wiem ile mierzy penis mojego kochanego jest koło 17 cm mi zdecydowanie wystarcza i zaspokaja moje potrzeby chociaż nawet nie mam go do kogo porównywać 😉 bo to miłość i wzajemny szacunek pozwala nam cieszyć się swoją cielesnością w sposób pozbawiony kompleksów ;p

 23. Słuchajcie jeśli wasza kobietka jest NORMALNA to nie przejmie się tym jakiego macie bo was kocha i choćby by nie był jakiś mega to zawsze seks sprawi jej przyjemność

 24. mam pytanie mam lat 17 i moj penis ma długość 17 cm czy urośnie większy ? i czy to mało czy dużo >

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *