Problemy seksualne (dysfunkcje seksualne)

Dysfunkcja seksualna to problem, który może pojawić się u mężczyzny lub kobiety w dowolnej fazie cyklu pobudzenia lub stosunku seksualnego. Istotą dysfunkcji seksualnej jest niemożliwość odbycia przez cierpiącego na nią mężczyznę lub kobietę satysfakcjonującego, kompletnego stosunku podczas którejkolwiek z faz seksualnego pobudzenia.

Cykl reakcji seksualnych posiada cztery fazy: pobudzenia, plateau, orgazmu i odprężenia. Problem w fazie pobudzenia może oczywiście dotyczyć braku popędu seksualnego czy libido. Problemy w fazie plateau mogą być związane z problemami natury psychicznej, takimi jak problemy z erekcją wywołane cukrzycą lub hyperlipidemią. Problemy z orgazmem mogą wiązać się z niemożnością osiągnięcia orgazmu i wytrysku lub też zbyt nagłego wytrysku w przypadku mężczyzn. Te problemy czy dysfunkcje seksualne znane są pod nazwą wytrysku opóźnionego i wytrysku przedwczesnego. W przypadku kobiet faza orgazmu może być zakłócona przez niemożność osiągnięcia orgazmu w trakcie stosunku seksualnego, a nawet podczas masturbacji. Ta przypadłość to anorgazmia.

Badania wykazały, że dysfunkcje seksualne są niezwykle często spotykanym problem. Szacuje się, że dotyczą ponad 40% kobiet i 30% mężczyzn. Pomimo powszechności nie są one jednak przedmiotem dyskusji ze strony osób, które na nie cierpią. Celem naszej witryny jest przybliżenie tych przypadłości po to, by mogły zostać szybko rozpoznane, jeśli przytrafią się naszym czytelnikom. Prawie wszystkie dysfunkcje seksualne mogą być wyleczone, ale problem leży w tym, że większość ludzi wstydzi się pójść z takim problemem do terapeuty lub lekarza. Jednym ze sposobów walki z tego rodzaju przypadłościami jest szukanie pomocy na rzetelnych witrynach internetowych, które oferują programy leczenia oparte na samopomocy, a my polecimy kilka z najlepszych witryn tego typu podczas dyskusji. Zobacz pozostałe podstrony mojego serwisu aby dowiedzieć się więcej o problemach seksualnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *